Сімейний лікар: важливі питання про підписання договору - Правий берег
П’ятниця, 12 Серпня, 2022
  • Україна
  • Світ
Правий берег
  • Новини
  • Події
  • Політика
  • Економіка
  • Суспільство
  • Життя
  • Кримінал
  • Спорт
  • Техно
  • Авто
  • Шоубіз
  • Курйози
No Result
View All Result
Правий берег

Головна » Сімейний лікар: важливі питання про підписання договору

Сімейний лікар: важливі питання про підписання договору

20.05.2020
в Головне, Суспільство
Поширити в FacebookПоширити в Telegram

19 травня відзначають Всесвітній день сімейного лікаря. Українці отримали право обирати сімейного лікаря два роки тому. Відтак, близько 28 мільйонів громадян вже уклали декларації з лікарями, терапевтами, педіатрами, а близько 25 мільйонів сімейних лікарів мають своїх пацієнтів.

Про переваги підписання договору з сімейними лікарями нагадала Уляна Супрун. За її словами, в умовах пандемії ми реально побачили, наскільки сімейна медицина є важливою.
Адже саме сімейні лікарі є першою ланкою у боротьбі проти COVID-19. Окрім того, що сімейні лікарі, терапевти та педіатри стали провідниками у системі охорони здоров’я, для своїх пацієнтів вони є опорою та тією точкою в медичній системі, якій можна довіряти.
Кожен вільно може обрати свого порадника, отримувати нагадування від лікаря про вакцинацію. Українці мають можливість запитати як діяти у разі виникнення тієї чи іншої проблеми зі здоров’ям.
Тим часом у багатьох пацієнтів все ще є багато питань до цієї кампанії. Відтак, пояснюємо деталі підготовки і власне процедуру підписання договору з сімейним лікарем.
Лікар – на все життя?
Декларація – це документ, який підтверджує, що пацієнт хоче обслуговуватись саме у цього лікаря. Так, підписуючи декларацію з конкретним лікарем, ви повідомляєте державу (НСЗУ), що оплата за ваше обслуговування має находити у цей медзаклад. Але декларація не є юридичним документом і не підписується “раз і назавжди”: у будь-який момент ви можете укласти декларацію з іншим терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем. У такому випадку не треба скасовувати попередню декларацію – достатньо просто укласти нову декларацію з обраним лікарем, а зміни автоматично зафіксуються у системі.

Якщо я дуже рідко звертаюсь до лікарів, нічого про них не знаю, як вибрати?

У випадку, якщо не користуєтесь послугами лікарів часто, можна обрати того, хто найзручніший територіально. Приходите до медичного закладу, попередньо перевіривши, чи він підключений до системи “Електронне здоров’я” (про це детальніше далі у тексті), де є спеціальна наклейка-табличка – “Тут можна обрати лікаря”. Або звертаєтесь до реєстратури – там теж мають спрямувати вас до лікарів, які готові підписати декларацію. І – підписуєте її. Пам’ятаємо ж, що в будь-який момент лікаря ж можна змінити, якщо він вас чимось не влаштує. Важливо внести себе в базу, щоб за необхідності можна було швидко обрати іншого лікаря.

Останні новини

Мінреінтеграції пояснило, як українцям отримати компенсацію за розміщення переселенців

Українським пенсіонерам до кінця року двічі підвищуватимуть виплати

12.08.2022
Естонія запроваджує заборону на в’їзд росіян навіть за наявності візи

Естонія запроваджує заборону на в’їзд росіян навіть за наявності візи

12.08.2022
Якщо я прописаний не там, де живу?

Ви вільні у своєму виборі – не мусите підписувати декларацію за місцем прописки чи проживання. Немає такої законодавчої вимоги – підписувати декларацію лише за місцем прописки. Ви можете обрати будь-якого лікаря, якому довіряєте і чиє місце розташування зручне для вас.

А якщо лікар мені відмовить у підписанні декларації?

Єдина можлива причина відмови лікаря у підписанні договору – якщо він уже набрав максимально рекомендовану кількість пацієнтів: сімейний лікар може обслуговувати 1 800 пацієнтів, терапевт – 2 000, педіатр – 900. Ця цифра може бути дещо більшою для лікарів, які працюють у селах. Наприклад, якщо у селі проживає 2 000 людей, то всі вони отримають змогу підписати декларацію з сімейним лікарем. Без медичної допомоги не залишиться ніхто. Це питання контролюватиме Національна служба здоров’я України.

А якщо пацієнт – “проблемний” і лікар не хоче з ним підписувати договір?

Знову ж таки – єдина причина відмови – гранична кількість пацієнтів уже набрана. Якщо у вас є сумніви щодо чесності лікаря у цьому питанні, і ви підозрюєте, що він просто не бажає з якихось причин брати вас на обслуговування – зверніться до керівництва медичного закладу, в якому працює лікар, і поцікавтеся, чи дійсно він вже має максимальну кількість пацієнтів. Якщо ця інформація не підтвердиться – лікар зобов’язаний підписати з вами договір.
З іншого боку – якщо лікар вже відмовився вас обслуговувати – навіщо вам такий потрібен, як ви зможете йому довіряти? Адже головна чеснота сімейного лікаря – довіра пацієнта.

Коли кінцевий термін вибору лікаря?

Це поняття у медичній реформі досить гнучке. Кінцевого терміну як такого немає. Ви можете і зовсім не підписувати ніякої декларації. Тут буде різниця тільки у фінансуванні. До 2020 року діятиме перехідний період, коли лікарі, які мають підписані з пацієнтами декларації, отримуватимуть оплату за них від НСЗУ, а за пацієнтів, які не мають підписаного договору, але звернулися до лікаря, заплатить держбюджет за “старими” правилами. Направлення до фахівців лікар так само даватиме навіть пацієнтам без підписаної декларації. З 2020 року “старі правила” фінансування не діятимуть – за пацієнта держава платитиме тільки тому лікарю, з яким підписана декларація. Якщо ви не хворієте і не звертаєтесь до лікаря – можна і не підписувати декларацію. Але якщо захворієте після 2020 року і не матимете договору з лікарем – заплатите за себе з власної кишені.

Як підписати декларацію, куди йти?

Спершу – оберіть лікаря. Важливо: заклад, у якому працює обраний вами лікар, має бути підключеним до системи “Електронне здоров’я”. Уточніть цю інформацію у реєстратурі або у лікаря, або перевірте самостійно на сайті e-health.
Далі покроково:
1. Зверніться у медзаклад, де працює терапевт, педіатр чи сімейний лікар, з яким ви хочете підписати декларацію. З собою потрібно мати паспорт, податковий номер і мобільний телефон. Якщо ви підписуєте декларацію з педіатром чи сімейним лікарем для дитини, то візьміть також свідоцтво про народження дитини.
2. Ваші дані та контактний телефон внесуть у систему “Електронне здоров‘я”. Це зробить уповноважена особа закладу ПМД: в різних медзакладах це може бути або реєстратор, або медсестра, або лікар тощо.
Зверніть увагу: декларації укладаються виключно в електронній формі – не буде жодних бланків, форм, печаток тощо. Щоб пересвідчитись, що декларацію підписує реальна людина і унеможливити будь-які спроби шахрайства, введено підтвердження за допомогою СМС-коду, який надходить на номер вашого мобільного телефону. Так, після введення даних пацієнт отримує СМС із кодом на вказаний номер телефону, який уповноважена особа медзакладу вводить у систему “Електронне здоров‘я” для підтвердження.
Якщо у вас немає мобільного – не проблема: для підтвердження уповноважена особа медзакладу сфотографує чи відсканує оригінали ваших документів, щоб долучити їх до декларації в електронній системі.
3. Уповноважена особа медзакладу роздруковує із системи “Електронне здоров‘я” примірник декларації для перевірки.
Уважно перевірте усі свої дані. Якщо помітили помилку – скажіть про це уповноваженій особі медзакладу. Декларацію роздруковуватимуть доти, поки все не буде правильно.
4. Якщо все правильно, уповноважена особа медзакладу роздруковує із системи “Електронне здоров‘я” ще один примірник декларації.
Обидва примірники декларації мають бути ідентичними і без помилок.
5. Пацієнт підписує 2 примірники декларації.
Один із них залишається у вас, інший – у медзакладу.
6. Уповноважена особа медзакладу накладає електронний цифровий підпис на декларацію та надсилає її в систему “Електронне здоров‘я”.
Ви офіційно задекларували вибір свого лікаря. Гроші за ваше обслуговування держава (НСЗУ) сплачуватиме закладу, у якому працює вибраний вами лікар. Цей процес розпочнеться одразу, коли медзаклад увійде у реформу: автономізується та укладе договір з НСЗУ.

Мітки: деклараціялікар

Подібні новини

Мінреінтеграції пояснило, як українцям отримати компенсацію за розміщення переселенців

Українським пенсіонерам до кінця року двічі підвищуватимуть виплати

12.08.2022
Естонія запроваджує заборону на в’їзд росіян навіть за наявності візи

Естонія запроваджує заборону на в’їзд росіян навіть за наявності візи

12.08.2022
У Ватикані провели в останню путь найстаршого кардинала, якого вважали фаворитом на посаду Папи (фото)

У Ватикані провели в останню путь найстаршого кардинала, якого вважали фаворитом на посаду Папи (фото)

12.08.2022
Латвія визнала рф країною-терористом

Латвія визнала рф країною-терористом

11.08.2022
У музеї поблизу Житомира приготували космічний борщ (фото, відео)

У музеї поблизу Житомира приготували космічний борщ (фото, відео)

11.08.2022
Уряд Німеччини оприлюднив повний перелік зброї для України

Уряд Німеччини оприлюднив повний перелік зброї для України

11.08.2022
Наступний матеріал

На Рівненщині викрили злочинну групу, яка викрадала людей під приводом лікування

Категорії

  • COVID-19
  • Авто
  • Війна з рф
  • Головне
  • Економіка
  • Життя
  • Кримінал
  • Курйози
  • Новини
  • Події
  • Політика
  • Світ
  • Спорт
  • Суспільство
  • Техно
  • ТОП
  • Україна
  • Шоубіз

Теми

Євросоюз Британія Білорусь ДТП НАТО Німеччина СБУ США біженці вакцина від коронавірусу вакцинація від коронавірусу вбивство володимир зеленський вторгнення Росії війна з росією війна на сході діти загиблі закарпаття зеленський злочин карантин київ кордон коронавірус львів новини України новини світу новини футболу пандемія погода погода в україні пожежа польща поліція прогноз погоди російська армія росія санкції смерть статистика українці укрзалізниця футбол івано-франківська область

Свіжі новини

Мінреінтеграції пояснило, як українцям отримати компенсацію за розміщення переселенців

Українським пенсіонерам до кінця року двічі підвищуватимуть виплати

12.08.2022
Естонія запроваджує заборону на в’їзд росіян навіть за наявності візи

Естонія запроваджує заборону на в’їзд росіян навіть за наявності візи

12.08.2022
У Ватикані провели в останню путь найстаршого кардинала, якого вважали фаворитом на посаду Папи (фото)

У Ватикані провели в останню путь найстаршого кардинала, якого вважали фаворитом на посаду Папи (фото)

12.08.2022
Ющенко передасть на передову мед, збіраний на батьківщині Шевченка й Бандери

Ющенко передасть на передову мед, збіраний на батьківщині Шевченка й Бандери

12.08.2022
“Укрзалізниця” запустила рейси у Києві – з лівого береза на правий

Укрзалізниця запустила мобільний застосунок, квитки продаватимуть без комісій

12.08.2022

У «Нафтогазі» розповіли, як отримати знижку на оплату за газ

11.08.2022
В Україні різко зріс попит на електромобілі

В Україні різко зріс попит на електромобілі

11.08.2022
Колишня перша ракетка світу зіграє в благодійному матчі на допомогу Україні

Колишня перша ракетка світу зіграє в благодійному матчі на допомогу Україні

11.08.2022
Латвія визнала рф країною-терористом

Латвія визнала рф країною-терористом

11.08.2022
На окупованій рф Херсонщині “втомилася” високовольтна лінія із ЗАЕС до Криму

На окупованій рф Херсонщині “втомилася” високовольтна лінія із ЗАЕС до Криму

11.08.2022
У музеї поблизу Житомира приготували космічний борщ (фото, відео)

У музеї поблизу Житомира приготували космічний борщ (фото, відео)

11.08.2022
Портников удома знайшов “прослушку” і викликав правоохоронців

Портников удома знайшов “прослушку” і викликав правоохоронців

11.08.2022
Уряд Німеччини оприлюднив повний перелік зброї для України

Уряд Німеччини оприлюднив повний перелік зброї для України

11.08.2022
ФК “Шахтар” виграв два матчі за один день

ФК “Шахтар” виграв два матчі за один день

11.08.2022
Уряд обіцяє компенсацію всім, хто безкоштовно приймає переселенців

В Україні спростили умови реєстрації на виплати для вимушених переселенців

10.08.2022
Правий берег

Новини України та світу

Слідкуйте за нами:


ГО Медіа-центр Тернопіль

Категорії

  • COVID-19
  • Авто
  • Війна з рф
  • Головне
  • Економіка
  • Життя
  • Кримінал
  • Курйози
  • Новини
  • Події
  • Політика
  • Світ
  • Спорт
  • Суспільство
  • Техно
  • ТОП
  • Україна
  • Шоубіз

Останні дописи

Мінреінтеграції пояснило, як українцям отримати компенсацію за розміщення переселенців

Українським пенсіонерам до кінця року двічі підвищуватимуть виплати

12.08.2022
Естонія запроваджує заборону на в’їзд росіян навіть за наявності візи

Естонія запроваджує заборону на в’їзд росіян навіть за наявності візи

12.08.2022
  • Реклама
  • Контакти

Усі права на інформаційні матеріали, розміщені на сайті «Правий берег» / pb-news.info, захищені українським законодавством про авторське право та інші суміжні права.
При використанні, передруку інформаційних та фото-,відеоматеріалів сайту, гіперпосилання на «Правий берег» має міститися в першому абзаці тексту.
Зв'яжіться з нами: tenews.te.ua@gmail.com

No Result
View All Result
  • Новини
  • Події
  • Політика
  • Економіка
  • Суспільство
  • Життя
  • Кримінал
  • Спорт
  • Техно
  • Авто
  • Шоубіз
  • Курйози

Усі права на інформаційні матеріали, розміщені на сайті «Правий берег» / pb-news.info, захищені українським законодавством про авторське право та інші суміжні права.
При використанні, передруку інформаційних та фото-,відеоматеріалів сайту, гіперпосилання на «Правий берег» має міститися в першому абзаці тексту.
Зв'яжіться з нами: tenews.te.ua@gmail.com

Цей веб-сайт використовує файли cookie. Продовжуючи використовувати цей веб-сайт, ви даєте згоду на використання файлів cookie.
Go to mobile version