Site icon Правий берег

Мендель слідом за Аваковим заявила про необхідність розвитку "української російської" мови

Прессекретарка президента Юлія Мендель заявила, що російська мова – “частина культурного розмаїття України”, а самій Україні варто забрати в Росії монополію на російську мову.

Тему мови Юлія Мендель підняла в ефірі телеканалу “Дом“, відповідаючи на питання глядача, чи пригноблюють в Україні російську.

Вона заявила, що мовне питання для окремих політиків є “лицемірним способом втримати політичних прихильників”.

Пані Мендель зазначила, що українська мова має бути захищеною, але захист мають отримати і громадяни, “якою б мовою вони не користувались в побуті”.

“Російська, а точніше українська російська (мова – Ред.) – це частина культурного розмаїття нашої країни”, – заявила спікерка Володимира Зеленського.

“Росія не є монополістом на російську мову. І нам давно час самим демонополізувати російську мову. І голосно заявити, що в Україні є українська російська”, – додала Мендель.

Слід зазначити, що 30 березня схожу думку висловив також міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Він заявив, що Україна “зобов’язана використовувати російську мову для контрпропаганди”, зокрема, створити якісний російськомовний український і проукраїнський телеканал, щоб “переломити пропагандистську монополію РФ”.

“Я, російськомовний український націоналіст, впевнений, що ми повинні вітати розвиток нашої російської мови, якою розмовляють мільйони українців, і давати їй можливість вільно розвиватися”, – заявляв міністр.

Exit mobile version