Site icon Правий берег

Мільярдер Безос на власній ракеті за 10 хвилин злітав у космос

Найбагатший чоловік планети за версією журналу Forbes, засновник компанії Amazon, Джефф Безос 20 липня успішно злітав у космос і повернувся на Землю. Автоматизована ракета New Shepard, яка розроблена компанією Безоса, піднялась на висоту у понад 100 кілометрів від поверхні Землі.
Сам політ тривав дещо більше 10 хвилин. На борту разом із американським мільярдером були його брат Марк, 18-річний студент-фізик Олівер Демен і 82-річна льотчиця Воллі Фанк.
Космічний політ був приурочений до 52-ї річниці місії Аполлон-11, у день висадки Ніла Армстронга та Базза Олдріна на Місяць. Дата є символічною особисто для Безоса, який мріяв побувати в космосі. Полетів екіпаж у чітко визначений час о 16:00 за київським часом.
Ракета компанії Blue Origin вперше в історії винесла капсулу з екіпажем перетнула межу у 100 км, яку називають лінією Кармана – саме там починається космос. Компанію Безосу у цій подорожі склали його брат Марк, учасниця програми підготовки астронавтів, 82-річна льотчиця Воллі Фанк і 18-річний Олівер Демен (комерційний клієнт).
Слід зауважити, що на ракеті не було жодного професійного космонавта. Крім цього, політ встановив два світових рекорди: у космосі побували наймолодший і найстарший астронавти.
Капсула корабля New Shepard з пасажирами відокремилася від ракети-носія і 4 хв перебувала у невагомості.
Після цього капсула з екіпажем на трьох спеціальних парашутах повернулася о 16:22 на Землю. Загалом політ тривав 10 хвилин 20 секунд. Капсула сіла у пустелі Західного Техасу.

Exit mobile version