Site icon Правий берег

Путін “одержимий Україною”, – Financial Times

Нове нарощування військових сил Росії поблизу України свідчить, що очільник Кремля вбачає в Україні “незавершену справу”, пише Financial Times.

“Одержимість Путіна Україною демонструє, що для нього це важлива незавершена справа”, – вважає віцепрезидент Фонду Карнегі за міжнародний мир і колишній директор Ради національної безпеки США з питань Росії Ендрю Вайс. – Він, без сумніву, врахував, що Україна дедалі більше схожа на парк авіаносців НАТО”.

За словами Вайса, президент Росії також усвідомлює, що Захід продовжує вкладати гроші та ресурси в розвиток української армії, розвідки, кіберсфери і “не має наміру припиняти ці зусилля лише для того, щоб пом’якшити занепокоєння Росії”.

Якщо нове вторгнення Росії в Україну таки станеться, зусилля адміністрації Джо Байдена зі стабілізації американо-російських відносин “зійдуть нанівець”, сказав Вайс британському виданню.

Як пише Financial Times, нова небезпека військового вторгнення “унаочнює провал дипломатичних зусиль” Франції й Німеччини у Нормандському форматі.

Видання цитує російського аналітика й радника Кремля Федора Лук’янова: “За останні пів року стало зрозуміло, що переговорів за старими моделями більше не буде”. Він каже, що в таких умовах з’являються “серйозні ризики відновлення прямих зіткнень”.

Ескалація довкола України, на думку видання, “загрожує стерти будь-які здобутки”, яких могли досягнути Вашингтон і Москва в діалозі, що триває з квітня.

З часу саміту президентів у Женеві в червні дві країни повели зустрічі за закритими дверима з питань контролю над ядерною зброєю, ядерних амбіції Ірану та кібербезпеки й “досягли попереднього прогресу”, кажуть поінформовані про переговори люди.

“Поки Україна залишається для Кремля більшим пріоритетом, ніж для Білого дому, Росія, вочевидь, готова до ескалації більше, ніж США можуть зробити у відповідь”, – зазначають автори статті.

Exit mobile version