Агронома, через якого в “Асканії-Новій” загинули понад 200 червонокнижних журавлів, судитимуть

Джерело: Правий берег

Справу агронома, якого обвинувачують у розкиданні небезпечних пестицидів, через що у заповіднику “Асканія-Нова” загинули 218 червонокнижних журавлів, передали до суду.

Про це повідомляє пресслужба Херсонської обласної прокуратури.

“Каховською окружною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт відносно агронома ТОВ за фактом порушення правил, установлених для боротьби зі шкідниками і хворобами рослин, та інших вимог законодавства про захист рослин, що спричинило тяжкі наслідки (ст. 247 КК України)”, – сказано в повідомленні.
Раніше повідомлялось, що у період з грудня 2020 року по січень 2021 року агроном товариства допустив порушення правил, установлених для боротьби зі шкідниками, ігноруючи та порушуючи вимоги застосування пестицидів (розкладання в жилі нори гризунів), здійснив роботи з боротьби з гризунами на полях шляхом механічного розкидання по поверхні землі на полях поблизу території біосферного заповідника «Асканія Нова».
Як наслідок, від поїдання птахів зерна пшениці, обробленого відповідними пестицидами, на території біосферного заповідника загинуло 218 сірих журавлів, що занесені до Червоної книги України, чим завдано державі матеріальної шкоди на суму 3 мільйони 270 тисяч гривень.
Санкція статті передбачає покарання в виді сплати штрафу в розмірі до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк від ста двадцяти до двохсот годин, або обмеження волі на строк до двох років.

 


Загрузка...
Залишити коментар