AstraZeneca виключили з національної програми з вакцинації Данії

Джерело: Еспресо

Управління охорони здоров’я Данії підтвердило, що вакцину від COVID-19 виробництва AstraZeneca виключили з національної програми з вакцинації через рідкісні побічні явища.

У заяві відомства йдеться, що це рішення пов’язане з можливим зв’язком між утворенням тромбів, крововиливами і зниженим рівнем тромбоцитів і вакциною AstraZeneca.

“Наша всебічна оцінка полягає в тому, що існує реальний ризик серйозних побічних ефектів, пов’язаних із застосуванням вакцини COVID-19 від AstraZeneca. Тому ми вирішили виключити вакцину з нашого плану вакцинації”, – заявив генеральний директор управління Сорен Брострем.

Використання препарату AstraZeneca в Данії було призупинено 11 березня після повідомлень про поодинокі випадки тромбозу у вакцинованих. Вакцинація продовжилася препаратами Pfizer/BioNTech і Moderna.

Після заяви Данії в уряді Франції заступилися за вакцину AstraZeneca. Париж вважає, що препарат від AstraZeneca залишається “важливим засобом” в боротьбі з коронавірусом.

AstraZeneca/Oxford — векторна вакцина, розроблена Оксфордським університетом та компанією AstraZeneca. Вакцина потребує двократного введення з інтервалом від чотирьох до 12 тижнів.

Після розгортання кампанії з вакцинації в Європі серед вакцинованих препаратом AstraZeneca зареєстрували випадки утворення тромбів, в тому числі в венозних синусах головного мозку.

У Великій Британії зафіксували 79 випадків утворення тромбів після вакцинації AstraZeneca і 19 летальних випадків. Всього було зроблено понад 20 млн щеплень.

Європейське агентство лікарських засобів встановило, що більшість випадків утворення тромбів зафіксовано у людей, молодших за 60 років, і у жінок протягом двох тижнів після вакцинації. Але регулятор вважає, що вік і стать не є визначальними факторами при виникненні цього рідкісного побічного явища.


Загрузка...
Залишити коментар