Борги ЛАЗу хочуть продати за 76 млн грн

Джерело: ZAXID.NET

Державний «Укрексімбанк» виставив на аукціон права вимоги за кредитними договорами збанкрутілого Львівського автобусного заводу (ЛАЗ). Банк планує продати лот щонайменше за 76,5 млн грн. Заставним майном за угодами між «Укрексимбанком» та ЛАЗом є головний виробничий корпус заводу, виробниче обладнання, комплекс монастиря та костелу, а також інші виробничі та допоміжні будівлі.

Аукціон призначений на 5 липня в системі Prozorro.Продажі.

«Укрексімбанк» продає право вимоги за двома валютними кредитними угодами, укладеними 2004 року. Станом на травень 2021 року заборгованість Львівського автобусного заводу разом із оплатою послуг арбітражного керуючого перед банком становить 76,58 млн грн.

У заставі «Укрексімбанку» перебувають 13 будівель, зокрема головний виробничий корпус площею 123 тис. м2, колишня актова зала заводу – пам’ятка архітектури місцевого значення «Комплекс монастиря ордену кармелітів босих та костелу Матері Божої Шкаплерної» площею 4,3 тис. м2, виробниче обладнання, склади, майстерні та інші об’єкти. Загалом на території ЛАЗу розташовані понад 30 виробничих та допоміжних будівель, на решту претендують інші кредитори заводу.

13 заставних будівель банку наразі арештовані судом на вимогу поліції, яка розслідує незаконну перереєстрацію майна та коштів заводу на київську компанію, афілійовану із власником ЛАЗу, громадянином РФ Ігорем Чуркіним. Кримінальне провадження було порушене на початку 2020 року, його терміни кілька разів пролонгували, востаннє суд продовжив розслідування до листопада поточного року.

У разі, якщо лот продадуть, право вимоги за кредитами ЛАЗу перейде від «Укрексімбанку» до нового власника.


Загрузка...
Залишити коментар