Через аварію танкера концентрація нафтопродуктів у воді біля Одеси стрімко зростає

Джерело: lb.ua

Рівень забруднення води нафтопродуктами в Чорному морі біля Одеси через аварію танкера “Делфі” перевищує допустимі концентрації майже в 160 разів. Вчора ввечері аналізи показали перевищення в 90 разів, а вдень – в 53 рази.

“Станом на зараз ситуація не є критичною, але рекомендую відмовитися від купання в морі. Нашими фахівцями встановлено перевищення вмісту в епіцентрі події нафтопродуктів у 157 разів”, – повідомив в.о. голови Держекоінспекції України Єгор Фірсов у facebook.

Він додав, що через шторм неможливо припинити витік нафтопродуктів з танкера.

“Координують дії з АМПУ, на жаль, наразі, через шторм зробити можна небагато – уздовж берега розтягнули сорбуючі бони. Щойно шторм вщухне, бони встановлять навколо аварійного буксира, щоб уникнути поширення плям паливно-мастильних матеріалів у море”, – зазначив Фірсов.

Також він оприлюднив реєстраційні дані танкера.

“Це рейдово-портовий нафтоналивний плавбункерувальник болгарського проєкту 585. Його довжина – 59 метрів, ширина – 10 метрів, вантажопідйомність – 1565 тонн”, – написав Фірсов.

Відомо, що власник судна – “Фактор груп лімітед”, зареєстрований в Харкові, належить Джавадову Шамсаддіну Алі Огли.

Нагадаємо, в ніч на 22 листопада в Одеській затоці танкер “Делфі” зірвало з якоря, він сів на мілину за кілометр від берега і перекинувся. Екіпаж евакуювали.Загрузка...

Залишити коментар