Німецький журналіст назвав 5 причин, чому варто видалити Telegram зі свого телефону

Джерело: Букви

Telegram часто позиціонує себе як кращу і безпечнішу версію іншого популярного месенджера – WhatsApp. До того ж в Telegram заявляють, що прибуток ніколи не буде їхньою кінцевою метою, а їхній застосунок протистоїть техногігантам і виступає за право користувачів на конфіденційність.

Чи дійсно Telegram такий гарний чи від нього варто відмовитися — розбирався журналіст Vice Germany Себастьян Майнек.

Майнек виділив 5 фактів про Telegram, які показують, що цей застосунок — не найкраща альтернатива.

Чати не захищені автоматично

Наскрізне шифрування гарантує, що тільки відправник і одержувач повідомлення можуть прочитати його, адже ті, хто спробує перехопити його, побачать рядок безглуздих символів. WhatsApp пропонує цей тип шифрування автоматично для всіх чатів з 2016 року, а Telegram — ні.

Чати Telegram шифруються тільки в тому випадку, якщо користувач активує функцію “Секретний чат” з окремо взятим користувачем. Групи і канали Telegram також за замовчуванням не шифруються. Якщо ви знайшли групу або канал, виконавши пошук за ключовим словом у пошуковій системі застосунку, швидше за все, ваше спілкування не є безпечним.

Telegram зберігає повідомлення у “хмарних чатах”, які, за словами компанії, можуть бути проаналізовані “автоматичними алгоритмами” для запобігання фішингу або спаму. Але розслідування 2018 року показало, що німецькі поліціянти роками шпигували за повідомленнями груп у Telegram.

У Telegram є доступ до контактів і метаданих користувачів

Перш ніж відправляти будь-кому повідомлення в Telegram, користувачі повинні надати застосунку доступ до списку контактів. У WhatsApp так само.

Потім кожен контакт копіюється і зберігається. Тому месенджер може повідомити користувачам про те, що хтось зі списку контактів теж зареєструвався. Це ж дозволяє “правильно показувати імена у повідомленні”, як зазначено в політиці конфіденційності.

Але при цьому застосунок збирає дані й тих, кого в Telegram немає. Інші програми, такі як Signal, знайшли спосіб збирати ці дані, залишаючи їх анонімними. У Telegram не відповіли на запитання про те, чому вони не реалізують подібний метод.

Як і WhatsApp, Telegram також збирає метадані, включно з IP-адресою і типом пристрою, і зберігає їх до року. IP-адреси можна використовувати для відстеження окремих користувачів і навіть їхніх переміщень.

Telegram став притулком для нацистів і конспірологів

Багато правих екстремістських груп і груп прихильників теорій змови знайшли притулок у Telegram, коли Facebook, Instagram і YouTube вигнали їх.

Через Telegram працюють ті, хто заявляє, що пандемії COVID-19 не існує. Часто прихильники таких ідей також поширюють антисемітські ідеї, або є послідовниками QAnon.

Знайти неонацистський контент там також не проблема.

Групи і канали в Telegram не є безпечними

Групи і канали Telegram зручні для мобілізації великих мас. Вони можуть містити сотні тисяч облікових записів, мати багато хмарного простору для обміну відео та аудіофайлами, пропонувати користувачам напіванонімність. Це зробило месенджер популярним серед активістів у Білорусі та Гонконгу.

Водночас ЗМІ інформували про те, що для протестувальників небезпечно використовувати платформу, оскільки вона не захищає їхні дані. У мережі можна знайти чимало інструкцій про те, як витягати інформацію про користувачів з груп і каналів Telegram, включно з ім’ям та прізвищем, а також повідомлення чату, маючи базові знання у сфері програмування.

Telegram не спілкується з журналістами

Попри те, що Telegram заявляє про відданість демократичним цінностям і свободі слова, компанія не відповіла за запити журналістів. Vice намагалися отримати коментарі в лютому, серпні та листопаді минулого року, але марно.

Підсумовуючи, Майнек зазначає, що у Telegram чимало гідних конкурентів на ринку.

“Telegram зробив ставку на свій успіх як гібрид між застосунком для обміну повідомленнями та соціальною мережею, але це просто не найкращий вибір, якщо ви шукаєте безпечне спілкування. Signal, Threema і Wire підійдуть краще, хоча жоден з них не є ідеальним”, – пише він.


Загрузка...
Залишити коментар