Данілов спростував інформацію про намір РНБО створити реєстр заборонених ЗМІ


Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов спростував інформацію про те, що РНБО має намір створити санкційний реєстр ЗМІ. Водночас розробляється методологія забезпечення заборони трансляції в Україні тих ЗМІ і соцмереж, які раніше потрапили під санкції.

Відповідаючи на запитання про те, скільки сайтів планується заблокувати у межах кампанії з інформаційної безпеки, і чи буде створено орган, який контролюватиме питання щодо врегулювання питань безпеки в інформаційному просторі, Данілов сказав: “Ви пам’ятаєте, що один молодий чоловік, який на прохання своєї організації включений до робочої групи, заявив про те, що нібито апарат РНБО має створити якийсь санкційний реєстр із забороною ЗМІ – це абсолютно не відповідає дійсності… Ми цим питанням не опікуємося”.

Водночас Данілов наголосив, що РНБО наразі приводить у відповідність список ЗМІ, які вже не перший рік перебувають під санкціями.

За його словами, йдеться про технічне і технологічне забезпечення цього процесу.

“Це не про свободу слова, це не якісь обмеження, це ті (ЗМІ – ред.), щодо яких (санкції – ред.) вже запроваджено. Провайдери мають усе це опрацювати для того, щоб ми були впевнені, що вони не працюють на нашій території”, – сказав Данілов.

Водночас він нагадав, що йдеться про великий перелік, серед яких телеканали NewsOne і ZIK, а також соціальні мережі.

Данілов наголосив, що РНБО розглядає питання “негативних процесів”, які відбуваються у Facebook, Telegram, але про блокування цих застосунків не йдеться.


Загрузка...Залишити коментар