Держбюджет у січні не отримав понад чверть доходів

Матеріал переглянуло: 81 читачів
Джерело: zik

У січні 2020 року Державний бюджет України недоотримав понад чверть доходів – 13,8 мільярди гривень. Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів України.

“За оперативними даними ДКСУ про виконання бюджету у січні, доходи загального фонду державного бюджету склали 42,6 млрд грн та були на 13,8 млрд грн меншими за розпис”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, головною причиною недовиконання доходів стали суттєві зміни макроекономічних показників порівняно з прогнозом уряду, який був затверджений у жовтні минулого року.

Зокрема, зміцнився обмінний курс гривні (середній курс січня становив 24,1 грн/дол США, тоді як в бюджеті враховано середньорічний курс 27 грн/дол США), зменшився обсяг імпорту (на 2,5% р/р) та знизилися ціни на газ.

Також доходи загального фонду держбюджету від податків та зборів (з врахуванням сум відшкодованого ПДВ) були на 5,9 мільярди гривень нижчими за розпис. А прибутки загального фонду державного бюджету від податків та зборів, які адмініструє ДМС, були на 7,9 млрд грн нижчими за розпис.

Крім цього, за даними Міністерства фінансів, сукупні запозичення до загального фонду держбюджету у січні становили 50,8 мільярди гривень. А погашення державного боргу в гривневому еквіваленті в січні становило 31,6 мільярди.

До слова, у Мінфіні додали, що у січні цього року було профінансовано видатки відповідно до розпису на підставі відкритих асигнувань.Загрузка...

Залишити коментар