Для дестабілізації ситуації в Україні Росія використовує протестні настрої та церкву, – розвідка


Основним елементом розхитування українського суспільства ізсередини в рамках гібридної агресії Російської Федерації проти України є маніпулювання протестними настроями, побудоване, зокрема, на патріотичних почуттях. Активно використовуються мовне й релігійне питання, проблематика зовнішнього управління України, у т.ч. за рахунок залежності від МВФ та інших західних установ і урядів.

Про це йдеться в матеріалі про основні зовнішні загрози для України.

“Ресурсів на це, і фінансових, і людських, Кремль не шкодує. Інспіруються й інформаційно роздмухуються провокації з нападами нібито «націоналістів» на представників «опозиційних» проросійських сил. У світі поширюється неправдива інформація про українських найманців у конфліктних регіонах, участь українців у масових заворушеннях в інших державах”, – зазначають у СЗР.

Останній приклад такої спеціальної інформаційної операції – протести в Сербії.

“Кремль поширив фейкову новину про причетність «найманців з України» до акцій протесту в Белграді через невдоволення впровадженням комендантської години у зв’язку зі зростанням кількості хворих на коронавірус”, – йдеться у повідомленні.

Одна з форм тиску Кремля на Україну – просування ідеї “русской православной церкви”. Російські спецслужби, маючи важелі тиску на релігійну сферу, використовують РПЦ одночасно і як “жорстку” (інспірація протестних акцій, що можуть легко перерости в показові зіткнення з правоохоронцями або провокаторами), і як “м’яку” силу (вплив на уми вірян).

“На цьому напрямі Росія використовує всі наявні технології для протидії процесові становлення Православної Церкви України, маніпулюючи почуттями українських віруючих і намагаючись усіляко зберегти свій вплив на них”, – наголошують у Службі зовнішньої розвідки.

Ще один спецпроєкт Кремля – спроби створення й легалізації в регіонах України парамілітарних формувань у рамках релігійних громад з наділенням їх правоохоронними функціями. Йдеться про активізацію діяльності проросійських «козацьких» організацій, які намагаються на місцевому рівні дублювати функції поліції з охорони громадського порядку. Такі випадки фіксувалися, зокрема, у Київській, Вінницькій, Запорізькій областях.


Загрузка...
Залишити коментар