Для Зеленського не бідність: що можна купити за 250 доларів в Україні

Джерело: 24 канал

Бензин на дорогу з Києва в Мадрид, 0,2 квадратних метра квартири чи 6 авіабілетів. Що можна купити за 250 доларів, які президент вважає достатніми для життя. ЮНІСЕФ прогнозує понад 6 мільйонів українців за межею бідності у 2020.

Зеленський про бідність в Україні
На пресконференції 20 травня Зеленський прокоментував прогнози ЮНІСЕФ щодо 6 мільйонів українців, які перетнуть чи вже перетнули межу бідності. Президент заявив, що у порівнянні з європейськими чи американськими стандартами зарплати українців дуже низькі.

У них 250 доларів – це мізерні зарплати. У нас це теж маленька зарплата, але не бідність, – зазначив президент.

250 доларів це близько 6 600 за курсом НБУ 21 травня. 24 канал розібрався чи можливо прожити за ці гроші в Україні та що на них можна купити.
Як прожити на 250 доларів
Одному прожити на 6 600 гривень – не вийде. Лиш за оренду однокімнатної квартири (3 800) та комунальні послуги (2 200) ви заплатите 6 тисяч. Лишається 600 гривень, приблизно половина з яких піде на громадський транспорт, залежно від міста. Відповідно на їжу, одяг, ліки та інші необхідні речі грошей не залишиться. Це вдасться, якщо живете у власному помешканні або розділяєте орендну плату ще з кимось.
Що можна дозволити на 250 доларів в Україні
Що можна купити на 250 доларівОренда чи купівля квартири
За 250 доларів українці можуть собі дозволити винайняти трохи менше ніж 2 однокімнатні квартири. За даними Держстату середня вартість місячної оренди в Україні – 3 792 гривні. Проте варто розуміти, що у великих містах ціни значно вищі. До прикладу киянам, які винаймають житло 250 доларів для цього не вистачить. Середня вартість винайму у столиці – 7 450 гривень.
Про купівлю квартири з такою зарплатою можна забути, адже 250 доларів – це 0,2 квадратних метри у Києві. Тобто на один квадратний метр доведеться віддати 4 місячні зарплати. За даними сайту dom.ria в середньому квадратний метр квартири обійдеться в 30 845 гривень.
Комуналка
Третина зарплати у 250 доларів піде на сплату комуналки, звісно якщо щось залишається після сплати оренди. За даними Держстату у грудні на оплату комунальних послуг з одного житла йшло в середньому 2 212 гривень. З того часу подешевшав газ, але подорожчала вода. В літній період без опалення комуналка обійдеться дешевше.
Громадський транспорт
У Києві проїзд в громадському транспорті коштує 8 гривень. За зарплату у 250 доларів, можна собі дозволити 825 поїздок. Мешканці інших міст, де громадський дешевший, дозволять собі по тисячі поїздок.
Якщо припустити, що людині в день потрібно 2 поїздки, то із заробітної плати (250 доларів) піде 7% на проїзд. Насправді це високий показник, оскільки в розвинених країнах, зокрема Австралії, Великобританії та Ірландії, таку частку від зарплати зазвичай витрачають на харчування, за дослідженням Picodi.
Їжа
Їжа складає значну частку витрат українців. За дослідженням Picodi українці витрачають понад 42% зарплати на їжу.
На зарплату 250 доларів можна купити 54 кілограми свинини, 447 кілограмів картоплі або 264 літри молока. За даними Держстату у квітні середня вартість цих продуктів була 122, 14,75 та 25 гривень відповідно за кілограм чи літр.
Бензин


Загрузка...

Залишити коментар