До Києва на страйк почали з’їжджатися шахтарі

Джерело: lb.ua

У вівторок, 30 червня, в Києві почнеться безстрокова акція протесту шахтарів.

Про це повідомив голова Незалежної профспілки гірників України, народний депутат Михайло Волинець в фейсбуці

За його словами, співробітники підприємств “Мирноградвугілля”, “Добропіллявугілля” і “Селідоввугілля” вже виїхали до столиці. Їх вимоги включають погашення боргів із зарплати на державних шахтах (622,5 млн гривень станом на 24 червня), заборона на імпорт вугілля газових марок з Росії та Білорусі, відновлення роботи блоків ТЕС, які в минулі роки перевели з антрациту на газове вугілля і інше.

Однією з вимог нібито є звільнення глави енергетичного комітету Верховної Ради Андрія Геруса і залучення його до кримінальної відповідальності “за розвал енергетичної галузі України”.

Сам Герус назвав цей страйк “Фортецею-2”, натякаючи на те, що за нею стоїть Рінат Ахметов. У 2015 році депутат Верховної Ради Мустафа Найєм опублікував так званий план “Фортеця”, який нібито був спрямований на збереження монополії ДТЕК Ахметова і передбачав шантаж влади за допомогою шахтарських протестів.

“На цьому тижні в Києві можуть бути страйки шахтарів. Офіційно позиціонуються вони як страйки шахтарів державних шахт, але насправді це не зовсім так. За наявною інформацією, основна кількість шахтарів буде їхати з шахт ДТЕК, а саме «ДТЕК Добропіллявугілля»”, – написав Герус в фейсбуці.

Нагадаємо, що 17 червня Кабмін зробив вугілля основним паливом для ТЕС, чим поставив під удар державне підприємство “Центренерго”.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, який раніше працював на ДТЕК (один з основних виробників вугілля в Україні), заявив, що це рішення збереже близько 20 тисяч робочих місць у вугільній галузі.Загрузка...

Залишити коментар