Кабмін запропонував два підходи для зменшення платіжок за газ

Джерело: Правий берег

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд розробив два підходи для зниження тарифів на газ для населення.

“Перший підхід – це формування тарифів на газ за формулою “ціна на європейських хабах “мінус” транспортування газу до України”, який пропонує Міністерство енергетики”, – написав Шмигаль на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, пропонується тимчасово обмежити маржу для газопостачальників, що суттєво знизить тарифи і нівелює “спроб спекулянтів зберегти надприбутки в умовах формування нових європейських правил”.

“Другий підхід, який пропонує державна компанія “Нафтогаз”, – це посилення конкуренції на ринку шляхом обов’язкової публікації всіма газопостачальними компаніями свого річного тарифу на газ, як це вже робить “Нафтогаз”, – додав глава уряду.

Шмигаль пояснив, що пропонується, аби газопостачальні компанії почали активно конкурувати за базу споживачів, що призведе до зниження тарифів у межах відкритих торгів. “Очікуваний результат: посилення конкуренції та, як наслідок, суттєве зменшення платіжок для українців”, – заявив Шмигаль.

Прем’єр повідомив, що за результатами наради з відповідальними відомствами сформовано механізм, який дозволить зменшити ціну на транспортування газу.

“НКРЕКП терміново починає ретельну перевірку всіх газопостачальників, які на сьогодні мають найвищі тарифи на цю послугу”, – зазначив він.


Загрузка...
Залишити коментар