Колишній ватажок бойовиків Безлер подав у суд на Bellingcat

Джерело: Правий берег

Колишній командир підтримуваних Росією бойовиків на Донбасі Ігор Безлер подав до суду на групу розслідувачів Bellingcat. Він вимагає прибрати всі згадки свого імені з розслідувань.

Про це з посиланням на російське видання “Медуза” пише Радіо Свобода.

За повідомленням, позов Безлер від вересня 2020 року розглядають у Жовтневому районному суді Санкт-Петербурга. Позивач вимагає від Bellingcat спростування публікацій, які опираються на перехоплені СБУ переговори у справі про збиття літака над Донбасом.

У цих статтях Безлера називають тільки «важливим свідком» катастрофи, але відзначають, що саме його підлеглі могли повідомити про пасажирський лайнер MH17 російським військовим – сприйнявши його за український військовий борт.

Позивач наполягає, що в Bellingcat «помилково інтерпретували» його телефонні дзвінки і «прямо ідентифікували» як особу, причетну до авіакатастрофи. Тому кожна згадка Безлера журналістами «апріорі є такою, що ганьбить його», йдеться в позові (всього, підрахували юристи, ім’я Безлера зустрічається в текстах 140 разів).

Безлер, який, за даними українських спецслужб, був співробітником російської військової розвідки, вимагає від журналістів видалити всі ці згадки про нього і виплатити йому пів мільйона рублів компенсації.


Загрузка...
Залишити коментар