Китайська вакцина проти коронавірусу, яку закупила Україна, показала “загальну ефективність” 50,38%

Джерело: ВВС

Китайська вакцина проти коронавірусу Sinovac показала “загальну ефективність” 50,38% під час останнього етапу тестувань у Бразилії, передає Reuters.

Водночас вона була значно більш дієвою для уникнення важких випадків, додають вчені.

Дослідження проводив місцевий Інститут Бутантан за участі 13 тис. добровольців. Раніше там повідомляли про дещо вищу ефективність – 78%.

Представники штату Сан-Паулу та дослідники Інституту Бутантан пояснили, що розділили випадки коронавірусної хвороби на шість категорій: безсимптомні, дуже легкі, легкі, два рівні середньої тяжкості та важкі. Перші два – не потребують медичної допомоги.

Ефективність у 78% випадках вакцина показала при врахуванні легкої форми, хворих середньої тяжкості та важких.

Коли ж до групи вивчення додали дуже легкі випадки, то ефективність знизилася до 50,3%.

Водночас дослідники наполягають, що вакцина стовідсотково ефективна для запобігання важких випадків, повідомляє Bloomberg.

Вчені загалом вважають результати Sinovac досить непоганими і прогнозують, що вона може знизити потребу хворих у госпіталізації на 78%, додають у китайській Global Times.

Всесвітня організація з охорони здоров’я вимагає, щоб для затвердження вакцина показувала ефективність принаймні у 50% випадків, тож Sinovac відповідно до цих досліджень долає цей поріг.

У грудні стало відомо, що Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини. Одна доза вакцини коштує 504 грн, тож загалом закуплені вакцини коштуватимуть приблизно 965 млн грн.

Вакцина Sinovac Biotech (CoronaVac) є інактивованою вакциною – діє, використовуючи вбиті вірусні частинки, щоб піддавати імунітет дії вірусу без ризику серйозної реакції на захворювання.

Для порівняння, вакцини Moderna та Pfizer є вакцинами до мРНК – частину генетичного коду коронавірусу вводять в організм, що спонукає його виробляти вірусні білки і цього достатньо для підготовки імунної системи до атаки.

Однією з головних переваг Sinovac є те, що її можна зберігати у звичайному холодильнику за температури від +2 до +8 С.


Загрузка...
Залишити коментар