Китайські експерти назвали вірус, який може викликати ще одну пандемію


Учені з Китаю Вейфен Ши і Джордж Гао, пов’язані з кількома науковими установами КНР, припускають, що склад та історія штаму вірусу пташиного грипу H5N8 є загрозою можливості ще однієї пандемії, йдеться в публікації на медичному порталі Medical Xpress.

Зазначається, що новий штам вірусу грипу вперше виявили у качки в Китаї ще в 2010 році. До 2014 року спалахи були помічені в Японії та Південній Кореї як у домашніх, так і диких птахів, до 2016 року його було виявлено у птахів в Індії, Росії, Монголії, США та деяких частинах Європи.

“До 2020 року спалахи захворювання спостерігалися в 46 країнах. Ши і Гао відзначають, що ця історія свідчить про те, що вірус здатний поширюватися дуже швидко. Ще більш тривожним було повідомлення про перехресні інфекції у семи російських сільськогосподарських робітників у грудні минулого року”, – йдеться в публікації.

За даними китайських вчених, у інфікованих робітників не було симптомів і ознак того, що вірус передавався від однієї людини до іншої. Але вчені говорять, що після того, як схрещування було зроблено, вірусу зазвичай не потрібно багато часу, щоб адаптуватися до інших жертв”.

Дослідники також відзначають високу патогенність H5N8, однак пильний нагляд за фермами, ринками і дикими птахами поряд із здійсненням стандартних заходів інфекційного контролю може уповільнити поширення вірусу.


Загрузка...Залишити коментар