Манера поведінки Зеленського в сесійній залі були безпрецедентними, – політолог про перше засідання Ради

Джерело: 7 Днів

– Суперечливі враження. З одного боку, це офіційний старт нового політичного сезону і достатньо тривалого. З іншого боку, це безпрецедентний старт, тому що раніше в нас ніколи не було парламентської фракції, яка є парламентською більшістю, зазначив політолог Євген Магда. Про це повідомляє 24 Канал.

– Я думаю, що тут є достатньо показова позиція пана Коломойського щодо цього. І справді показова політика силова позиція пана Авакова. Очевидно, що Володимир Зеленський вирішив, що для нього більш безпечно тримати Авакова в уряді, ніж мати його в опозиції.

– Також фракція «Слуга народу» вона, як на мене, демонструє з одного боку зрозумілий ентузіазм, а з іншого боку, вона готова і достатньо чітко показала, як ігнорувати всі інші парламентські сили, які присутні у Верховній Раді. Вчорашні слова президента і його манера поведінки в сесійній залі були безпрецедентними. Я не можу собі пригадати, коли президент настільки по-хазяйськи поводив себе в сесійній залі Верховної Ради. На що він, за великим рахунком, не має права.

– Володимир Зеленський сказав, що він перші 100 днів рухався на першій швидкості з вимкненими фарами. Тепер він очевидно перейшов на першу швидкість, я так розумію по тому, як швидко голосувала фракція «Слуга народу». Так доведеться швидко і машину в ремонт здавати, якщо надто швидко перемикати передачі.

Про новий Кабінет Міністрів:

– Я думаю, що більше формувала новий Кабінет Міністрів Банкова, ніж Гончарук. Адже йшлося про те, що президент зустрічався з кандидатами в міністри. Я до речі звернув увагу на новинку, що президент визначився з кандидатурою в прем’єри. Це, насправді, з погляду законодавства, неправильно. Це має визначати парламентська більшість і подавати свою кандидатуру, яку президент вносить на розгляд в парламент.

Вважаю, що уряд цей є діалектичним. В ньому дійсно є люди з адекватним професійним бекграундом, хоча багато з них невідомі широкому загалу. Професійний бекграунд у них є, але є одна проблема. Є фракція «Слуга народу», яка в принципі, за великим рахунком, може до затвердження програми уряду, будь-кого звільнити.

– Не здивуюсь, що за підсумками 100 днів, ближче до нового року, буде проведене показове шмагання – хто не впорається тому «до побачення» і швидко призначать нового. Адже парламентська більшість в цьому сенсі – це дуже велика спокуса. Насправді мати парламентську більшість і таку машину для голосувань – це прагнення будь-якої політичної партії в демократичній державі.ґ

– Я думаю, що тут є достатньо показова позиція пана Коломойського щодо цього. І справді показова політика силова позиція пана Авакова. Очевидно, що Володимир Зеленський вирішив, що для нього більш безпечно тримати Авакова в уряді, ніж мати його в опозиції.

Більше — дивіться у відео:Загрузка...

Залишити коментар