Мінторгівлі США додало китайського інвестора “Мотор Січі” у санкційний список

Джерело: Правий берег

Бюро промисловості і безпеки (BIS) Мінторгівлі США додало китайську компанію Skyrizon, що інвестувала в акції українського виробника авіадвигунів “Мотор Січ”, до списку “військових кінцевих користувачів” (MEU), вперше сформованого наприкінці минулого року. Він охоплює 58 китайських і 45 російських компаній.

Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

“Skyrizon – китайська державна компанія – і її прагнення купувати і впроваджувати іноземні військові технології являють собою серйозну загрозу національній безпеці та інтересам зовнішньої політики США”, – наводяться в релізі Мінторгівлі США слова міністра Вілбура Росса.

За його словами, такі заходи США послужать попередженням експортному співтовариству про зв’язки Skyrizon з Народно-визвольною армією Китаю.

Акції “Мотор Січ” перебувають під арештом з квітня 2018 року за клопотанням слідчого СБУ з метою збереження речових доказів у порушеному у липні 2017 року кримінальному провадженні у зв’язку з купівлею його акцій китайськими інвесторами, які досі не змогли реалізувати права акціонерів з управління підприємством.

На початку грудня 2020 року китайські інвестори подали в міжнародний арбітраж інвестиційний спір з метою стягнення з держави Україна збитку, який вони оцінили в $3,5 млрд.

ПАТ “Мотор Січ” – один із найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Поставляє продукцію у понад 100 країн світу. Підприємство в січні-вересні 2020 року отримало 930,2 млн грн чистого прибутку, тоді як за аналогічний період 2019 року чистий збиток становив 532,7 млн грн. Чистий дохід “Мотор Січі” зріс на 20,2% – до 7 млрд 679,5 млн грн.


Загрузка...
Залишити коментар