Місто Хмельницький отримало найвищу нагороду ПАРЄ

Джерело: Правий берег

Українське місто Хмельницький виграло 2021 Europe Prize – найвищу нагороду, яку щорічно присуджує Парламентська Асамблея Ради Європи містам, які найактивніше просувають європейські ідеали. 

Про це повідомила пресслужба ПАРЄ, пише “Європейська правда“.

Зазначається, що Хмельницький активно співпрацює зі своїми 13 містами-побратимами  – Сілістрою у Болгарії, Руставі у Грузії, Шауляєм у Литві, Бєльцями у Молдові, Цеханувом у Польщі, Бором у Сербії, Манізесом в Іспанії, Крамфорсом у Швеції, українським Старобільськом, Кармелем в Ізраїлі, Акваскальєнтес у Мексиці, Модесто у США та Шицзячжуанем у Китаї.

“Місто постійно намагається розширити співпрацю та налагодити економічне, наукове, технічне, культурне партнерство з новими містами. Воно також активно переймається захистом довкілля та має проєкти у цій сфері”, – зазначають у повідомленні.

На фінальному етапі за приз змагалися також німецькі Бамберг і Мюнстер та польське Кельце.

Нагорода Europe Prize, заснована у 1955 році, є найвищою відзнакою, що може бути присуджена європейському місту. Сам приз складається із кубка, диплома і стипендії, яка може бути використана для навчального візиту молоді міста-переможця до європейських установ.

Хмельницький – вже не перше українське місто, що виграє Europe Prize. У 2010 нагороду присудили Харкову, у 2018 році – Івано-Франківську.


Загрузка...
Залишити коментар