МОН затвердило правила для вступу у заклади вищої освіти на 2021 рік

Джерело: zik

Міністерство освіти і науки затвердило умови вступної кампанії на 2021 рік, які передбачають проведення основного етапу кампанії у липні наступного року. Про це повідомляє пресслужба МОН

“Ми плануємо провести наступну вступну кампанію в липні 2021 року, щоб і вступники, і члени приймальних комісій мали час на відпочинок перед початком нового навчального року. Оскільки ще невідомо, як буде розвиватися ситуація з поширенням коронавірусу, майже всі вступники (у тому числі й на основі ОКР молодшого спеціаліста) зможуть подавати заяви на вступ в електронному вигляді. Для реєстрації електронного кабінету необхідно мати хоча б один сертифікат ЗНО та документ про повну загальну середню освіту, виготовлений в Україні з використанням фотополімерних технологій. Ми також плануємо зробити можливим подання документів на зарахування дистанційно: безпосередньо через електронний кабінет вступника з використанням електронного підпису”, – зазначив т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Відомо, що як і раніше, у 2021 році вступникам на лікарські спеціальності, для участі у конкурсному відборі потрібно буде мати щонайменше 150 балів із другого та третього конкурсних предметів.

Водночас ця вимога не буде поширюватися на тих, чий конкурсний бал буде вище 175. Обов’язковими предметами ЗНО для вступу на ці спеціальності буде українська мова та математика, а третім предметом вступник зможе обирати біологію, хімію або фізику.

Як зазначається, для вступників на спеціальності гуманітарного та соціального спрямування обов’язковим залишиться ЗНО з української мови та літератури, вступники ж на інші спеціальності зможуть скористатися правом проходити тестування лише з української мови.

В Українському центрі оцінювання якості  запевняють, що тест з української мови міститиме й завдання, які передбачають знання літератури. Сертифікати ЗНО з української мови та літератури 2018-2020 рр. можна буде використовувати для вступу на всі спеціальності.

Що стосується кількості заяв, то у наступному році вступник зможе подати на контракт загалом не більш ніж 30 заяв.

Для вступників на магістратуру Єдиний вступний іспит з іноземної мови (ЄВІ) до магістратури буде обов’язковим для всіх спеціальностей. У новому році вступники зможуть використовувати результати ЄВІ 2020-го та 2021 року, результати єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) – тільки 2021 року.

У МОН наголосили, що до 31 грудня 2020 року всі заклади вищої освіти повинні затвердити та оприлюднити свої правила прийому.

Нагадаємо, раніше Кабінет міністрів підтримав рекомендацію МОН щодо початку канікул в українських школах з 15 жовтня, а також переходу на дистанційне навчання в закладах вищої освіти та профтехах до 15 листопада.


Загрузка...Залишити коментар