На добре здоров’я. Поцілунки: всі «за» і «проти»

Джерело: zik

Нині – не 6 липня, яке позначене у календарі як Всесвітній день поцілунків. Але з огляду на те, що березня з нетерпінням чекають не тільки коти, все ж поговорю у цьому блозі саме про поцілунки.

До речі, чи знаєте, що є навіть спеціальна наукова дисципліна, котра вивчає фізіологічні, психологічні та інші особливості поцілунку? Філематологія. От від неї, тієї науки, й «відштовхуватимусь». Додам, що дослідження експерти проводять з 1981 року. І от яких висновків дійшли.

Якщо у вас поганий настрій, напади вегето-судинної дистонії й безсоння – цьомайтеся! На думку професора-невролога Венді Хілла, котрий провів цілу низку клінічних досліджень впливу саме отакого прояву емоцій на стан організму, поцілунок запускає біохімічні реакції, котрі знижують рівень гормону стресу – кортизолу, водночас збільшують концентрацію гормону щастя – окситоцину. Саме тому, переконаний експерт, люди, котрі пристрасно цілуються, завжди налаштовані оптимістично, легко досягають успіхів і в професії, і в особистому житті. А ще поцілунок підвищує стресостійкість, та й загалом – допомагає розслабитися. Тому, якщо відчуваєте, що накриває негативом, цілуйтеся!

І це ще не все. Під час гарячого поцілунку, котрий триває щонайменше 20 секунд, ефективно спалюються калорії й удвічі прискорюється метаболізм (обмін речовин). А одну хвилину отакого, поцілункового, контакту можна порівняти з півкілометровою пробіжкою. Саме тому, говорить професор Хілл, закохані завжди худнуть. (Таке собі поєднання приємного з корисним, бо не треба домордовувати себе головними дієтами. То супер!).

Виявляється, корисні поцілунки й для м’язів обличчя, а їх під час отакого злиття душ задіяно аж тридцять дев’ять! А якщо працює така велика кількість м’язів, поліпшується й кровозабезпечення клітин шкіри. (Така собі природна гімнастика обличчя – профілактика зморщок і передчасного старіння. Дівчата, котрим понад.., беріть до уваги!).

Поцілунки здатні й знеболювати – і все завдяки гормону задоволення ендорфіну та анестетикам, котрі входять до складу слини. А особливо, коли болить голова чи зуб. (З власного, вже дуже далекого, поцілункового досвіду додам, що цьомання рятує й від нежитю. Хочете вірте, хочете – ні, але був такий досвід у моїй, ще до заміжжя, біографії).

Допоможуть гарячі поцілунки бодай на якийсь час зменшити прояви сінної лихоманки (полінозу, а це, нагадаю, – реакція на пилок рослин), бо при доторку губ знижується продукування гістаміну, котрий провокує саме цей вид алергії.

Корисні поцілунки й для дихальної системи, позаяк під час й опісля «чмоку» посилено працюють легені.

Каже пан Хілл, що ці вияви ніжності поліпшують також кровообіг, і це стосується абсолютно всіх органів і систем. А ще – нормалізують артеріальний тиск, тренують серце і судини. (І це означає, що поцілунки запобігають розвиткові інсультів та інфарктів. Ну дуже хочеться у це вірити!).

А на підсумок експерти зазначають, що люди, котрі активно цілуються упродовж життя, як правило, живуть на п’ять років довше порівняно з тими, хто не любить цілуватися. Отакої!

Але! Чи знаєте, що через поцілунки передається цілий оберемок небезпечних інфекцій?

У списку – герпес, гепатит В (потенційно небезпечна для життя інфекція печінки), цитомегаловірусна інфекція (з групи герпесвірусних), виразкова хвороба шлунка (переносником якої є бактерія Helicobakter), менінгококова інфекція (яка може спровокувати гнійний менінгіт, менінгоенцефаліт та менінгококцемії з ураженням кількох органів і систем), папіломовірусна інфекція (яка вражає епітелій шкіри та слизівок), сифіліс, гонорея, само собою – грип та ГРВІ.

Одначе найпоширенішою хворобою поцілунків є інфекційний мононуклеоз, збудником якого є вірус Епштейна – Барра, котрий у величезних кількостях міститься у слині інфікованої людини. Важливо пам’ятати, що після «злощасного» поцілунку заражену людину може нічого не турбувати упродовж кількох тижнів (!), аж потім з’являються перші ознаки нездужання, і це головний біль, слабість, невисока (до 37, 5) температура. А потім лихоманка може сягати 40 градусів, сильно запалюється горло, збільшуються лімфатичні вузли. Через кілька днів при правильному лікуванні стан здоров’я покращується, але проблема в тому, що у більшості людей, котрі перехворіли на інфекційний мононуклеоз, вірус лишається у крові і слині на кілька років, а можливо – й на все життя, що означає вірусоносійство і зараження оточення.

Тому, якщо не впевнені у партнері, не цілуйтеся! Тим паче, якщо маєте тріщини і ранки на губах. Або побачили урази на устах потенційного «співучасника». Кажете, несила стриматися? То продезінфікуйте після контакту слизівки. Простіше кажучи, прополощіть ротову порожнину антисептиком, і це може бути, припустимо, розчин старого як світ фурациліну чи будь-який зубний ополіскувач з антибактеріальним ефектом.

Зробити гігієнічну процедуру потрібно якомога швидше, аби максимально зменшити ризик зараження всіма вище переліченими інфекціями.

То будьте мені здорові!

Автор дякує за сприяння у створенні матеріалу лікарю Львівської лікарні швидкої медичної допомоги Гнату Геричу.

Тетяна КозирєваЗагрузка...

Залишити коментар