П’ятий етап вакцинації: з наступного тижня від ковіду щепитимуть всіх охочих

Джерело: Правий берег

Наступного тижня в Україні стартує п’ятий етап вакцинальної кампанії, коли щепити почнуть усіх охочих від 18 років. Найближчим часом, за словам прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, очікується постачання значних обсягів вакцин до України – 8 млн доз до кінця липня.
Про це повідомив голова парламентського комітету з питань охорони здоров’я Михайло Радуцький.
“Це дає надію на масштабування кампанії з вакцинації. Потенціал створеної за останній час мережі (500 мобільних бригад, 1200 пунктів вакцинації та понад 200 Центрів вакцинації) доволі високий. Питання лише у бажанні українців”, – написав він у фейсбуці.
Він наголосив, що процедуру щеплення потрібно зробити максимально доступною та зручною.
“На даний час Центр громадського здоров’я вивчає питання, чи доцільно проводити щеплення від «ковіду» в аптеках. Майже у кожному селі є аптека, і усі мешканці знають, де вона знаходиться. Якщо в аптечному пункті є необхідні умови (ширма, стіл, підключення до електромережі), то теоретично мобільна бригада (лікар та медсестра) можуть проводити щеплення і там”, – пояснив Радуцький.
За словами нардепа, досвід країн ЄС показує, що вакцинація в аптеках дозволяє розширити кампанію з вакцинації, «достукатись» до значно більшого кола людей. Особливо це стосується провінції.

Загрузка...Залишити коментар