Після діагностування в мене коронавірусу мені не зателефонував жоден лікар: Реальна історія хворого на Covid-19

Джерело: 112.ua

Житель Одеси, який 13 березня повернувся зі США і нині перебуває вдома, на самоізоляції, з діагнозом Covid-19 розповів про перебіг хвороби.

– Максиме, доброго ранку. Як ваше самопочуття станом на цю хвилину, як пройшла ніч?

– Все добре, вже йду на одужання.

– Які у вас ще залишаються симптоми коронавіруса? Є температура? Можливо, кашель? Погане відчуття запахів?

– Зараз залишилася трохи ломка в ногах, руках, втома – можу спати по 16-18 годин на добу. Міг і більше. Температури вже немає, кашель вже трохи залишився.

– Як давно у вас немає температури? Яка була максимальна?

– Максимальна була 38,3, але вона була в самому початку захворювання – два тижні тому.

– Як саме вам діагностували коронавірус, і коли ви відчули перші симптоми, якими вони були?

– Перший раз, коли мені зробили експрес-тест, він показав негативний результат. І мені в лікарні сказали, що я можу йти “гуляти”. А коли через тиждень прийшли результати з київської лабораторії, тесту ПЛР, тоді його і діагностували. І виходить, що до того моменту, коли його діагностували, я вже майже одужав.

– Протягом того тижня, коли експрес-тест показав негативний результат, ви перебували в самоізоляції і лікувалися?

– Так.

– Як ви зрозуміли, що вам треба звернутися в лікарню, які були перші симптоми?

– 13 березня, коли я прилетів із США, мені почало тягнути з правого боку, де ребра, і було трохи важко дихати. Був сильний кашель. З-за цього я звернувся до інфекційної лікарні в Одесі, де мені зробили КТ і діагностували правобічну пневмонію. Змиви на ПЛР тест у мене зняли ще 14 березня. 18 березня експрес-тест показав негативний результат, а результати змивів 14-го прийшли тільки 25-го.

– Хотілося б почути про ваш досвід спілкування з медичними установами. Як вас прийняли, як відреагували?

– Спочатку я хотів звернутися в приватну клініку. Але приватні клініки, чуючи, що є кашель, відразу ж відправляли в інфекційну лікарню. Коли я приїхав в інфекційну лікарню, то був розчарований, що лікарі не хотіли надягати свої костюми. Вони сказали, що, уявіть собі, якщо ми будемо надягати під кожного пацієнта, який вважає, що у нього коронавірус, костюми… Але на наступний ранок, коли я прибув до них здавати тест, вони вже були в костюмах. Взагалі ставлення лікарів, коли я ходив, було не дуже. Занепокоєння не було. Зараз, з 25 числа, як у мене діагностували коронавірус, мені досі не подзвонив ні один лікар.

– тобто, ваш стан зараз ніхто не контролює?

– Ніхто.

– Тоді як ви лікувалися? Повністю покладалися на самого себе?

– У мене є мій лікуючий лікар, який мені наказав, як мені лікуватися від пневмонії. Тому що лікування від коронавіруса як такого немає – так сказали лікарі і в Штатах, і в Україні. Виходить, що потрібно лікувати ті симптоми, які у вас є. Якщо нежить і кашель – лікувати нежить і кашель, а так як у мене дійшло до пневмонії, то мені лікували пневмонію: двома антибіотиками.

– Як оточуючі відреагували на ваш діагноз?

– Сім’я підтримувала мене. Але коли це стало відомо, то голова ОДА опублікував у себе, що я мало не самовільно уникнув госпіталізації. Після цього почалися фейки, що я втік з лікарні, та чи не ходжу по городу та заражаю всіх спеціально. З-за цього багато загроз пішло в мою сторону і в бік моєї родини, від людей.

– Яка зараз ситуація? Щоб ви хотіли сказати українцям?

– Головне, не бояться, і пробувати разом це все пройти. Я живу в центрі, бачу, як люди ходять по місту: головне, щоб люди сиділи вдома. Єдиний спосіб перемогти цей вірус – це не гуляти, не робити шашлики. Я бачу по новинах, що люди щодня їдуть на море – без суворого карантину це не подолати.

– Можливо, ви маєте здогади, як відбулося ваше інфікування в США?

– Без поняття. Мені здається, що кількість хворих в кожній країні світу набагато більше, ніж офіційно підтверджується. За протоколом мій тест на коронавірус мені повинні були переробити ще раз, і зробити його всім, хто зі мною контактувала. А тестів в Одесі просто немає, а без тесту можна діагностувати коронавірус. Кількість пневмоній по всьому світу зросла в півтора рази порівняно з часом минулого року.

– Бажаємо вам якнайшвидшого одужання.Загрузка...

Залишити коментар