Принц Філіп помер за два місяці до свого 100-річчя


Чоловік королеви Великої Британії Єлизавети II принц Філіпп пішов з життя у віці 99 років, не доживши два місяці до свого 100-річчя.

Про це йдеться в заяві, поширеній у п’ятницю Букінгемським палацом.

“З глибоким сумом Її Величність королева оголошує про смерть свого коханого чоловіка, Його Королівської Високості принца Філіпа, герцога Единбурзького. Його Королівська Високість мирно помер сьогодні вранці у Віндзорському замку”, – йдеться в заяві палацу.

Цього року чоловікові Єлизавети II зробили операцію на серці, загалом він перебував у лікарнях майже місяць. Це був найдовший період, на який його коли-небудь госпіталізували. Після цього він був виписаний і залишався у Віндзорі.

Принцу Філіппу 10 червня мало виповнитися 100 років. Він припинив брати участь у публічних заходах у 2017 році, пославшись на погіршення здоров’я.

Він народився в 1921 році на острові Корфу, належав до династії Глюксбургів. Навчався в Німеччині, Шотландії та Англії. Принц Філіпп служив на флоті та брав участь у Другій світовій війні.

У 1947 році відбулася церемонія одруження Філіппа та Єлизавети II у Вестмінстерському абатстві. Потім він почав активно виконувати церемоніальні та благодійні обов’язки члена королівської сім’ї, супроводжував королеву під час різних візитів.


Загрузка...Залишити коментар