Рада дозволила чоловікам відпустку при народженні дитини

Джерело: Правий берег

Верховна Рада ввела відпустку при народженні дитини для чоловіків.

За законопроєкт №3695 в цілому проголосували 269 депутатів при мінімально необхідних 226, передають Українські Новини.

Законопроєктом розширюються можливості чоловіків у частині поєднання професійної діяльності з сімейними обов’язками та вихованням дітей шляхом введення для чоловіків відпустки при народженні дитини.

Вводиться можливість отримання чоловіком одноразової оплачуваної відпустки тривалістю до 14 календарних днів при народженні дитини, коштом роботодавця.

Така відпустка може надаватися: чоловікові, дружина якого народила дитину; батькові дитини в разі, якщо він не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, але якщо вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки; бабусі чи дідусю, або іншому повнолітньому родичеві дитини, які фактично доглядають за дитиною, якщо мати (батько) дитини є одинокою матір’ю (батьком).

Крім цього, документом передбачаються рівні права батька і матері на відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку.

При цьому законопроєктом пропонується внести зміни до Кодексу законів про працю та закон про відпустки, закріпивши на законодавчому рівні право для чоловіків на встановлення скороченого робочого часу в разі виховання дітей без матері (у тому числі в разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також в разі наявності дітей у віці до 14 років або дитину з інвалідністю.

Раніше це право передбачалося тільки для жінок.


Загрузка...
Залишити коментар