Рада надала добровольцям статус учасника бойових дій

Джерело: Слово

Верховна рада надала добровольцям статус учасника бойових дій. Про це йшлося уже давно, адже до цього моменту добровольці не мали жодних пільг.

Нардепи прийняли в другому читанні законопроект №2045-1 про надання добровольцям статусу учасника бойових дій. Документ підтримали 329 народних депутатів.

У пояснювальній записці зазначається, що держава гарантує право на статус ветерана війни певної категорії осіб, які в складі добровольчих формувань, які не увійшли до складу офіційних військових формувань (ВСУ, Нацгвардії та інших силових структур), брали безпосередню участь в антитерористичній операції. У той же час отримати статус учасника бойових дій такі особи до сих пір не можуть. Вони залишаються соціально незахищеними і позбавлені відповідних державних гарантій і пільг, незважаючи на те, що де-факто вищевказана категорія військових є учасниками бойових дій.

За експертними оцінками, в Україні близько трьох тисяч добровольців без статусу учасника бойових дій. Законопроект має на меті дотримання правової і соціальної справедливості для кожного учасника бойових дій російсько-української війни.

Тепер же законом доповнюється цими добровольцями перелік осіб, які не менше 30 календарних днів (підряд або в сукупності за весь час перебування на Донбасі) брали участь в АТО у взаємодії з українською армією і силовими структурами. Варто зазначити, що це положення не поширюється на волонтерів.

Спікер парламенту Дмитро Разумков також заявляв, що планується внесення альтернативного законопроекту, який визначить добровольчі формування, які взаємодіяли з командуванням Об’єднаних сил.

Додамо, на Тернопільщині згідно із рішенням сесії обласної ради добровольці прирівнюються до учасників бойових дій уже давно. Це була ініціатива громадських організацій та самих добровольців, яку підтримали депутати. Від початку війни на Сході на Тернопільщині статус учасника бойових дій отримали 123 добровольці.Загрузка...
Залишити коментар