Рівненщина без супутника і Т2: Для розв’язання проблеми потрібно 5 млн грн

Джерело: 5 канал

Супутник закодований, а цифрового покриття Т2 немає. На Рівненщині кілька районів залишилися без українських каналів. Люди збентежені та обурені інформаційною блокадою. Адже нині вони чують лише російську пропаганду з незакодованих телеканалів. Що з цього приводу каже місцева влада – наші кореспонденти розкажуть.

Мешканка села Глибока Долина Ганна Базюкевич даремно натискає кнопки пульта. Українських каналів у її телевізорі тепер немає.

“Ми не живемо, ми виживаємо. Каналів українських нам ніхто не показує, а Т2 не тягне. От так і живемо”, – розповідає Ганна Базюкевич.

Така ж ситуація і в її односельців, бо від січня українські канали – закодовані. Безплатною альтернативою є цифрове ефірне телебачення Т2. Щоправда, на Демидівщині його сигнал майже не доступний.

“Т2 дуже погано показує, в основному як йде передача, пише відсутній сигнал. Пройде якийсь період включиться і знов відключається – дуже погано показує”, – жаліється Галина Муравцева.

Платити за перегляд українських каналів на супутнику місцевим задорого. Скаржаться – 1100 грн тюнер та щомісячна плата – їм не під силу.

“Дуже велика проблема у нас у селі, бо у нас багато супутникових тарілок і зараз у нас населення без телебачення українського”, – каже Марія Гривіцька, в.о старости сіл Глибока долина і Копань, Демидівської селищної ради.

Така ситуація склалася через недобудовану вежу в селі Копань Демидівського району. На її відновлення і обладнання загалом потрібно 5 млн грн. Для місцевого бюджету це сума не підйомна – запевняють у місцевій владі.

“Так, це кошти величезні, ми готові долучитись до пошуку приватних інвесторів. Тому ми звертаємось до сусідніх громад, а також на рівні області щоб співфінансували та допомогли”, – говорить Сергій Герук, заступник демидівського селищного голови.

У Рівненській філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, яка й почала будівництво вежі, кажуть, що добудувати телевежу не можуть через брак коштів. Вирішити це можна лише на рівні області, а то й держави.

“Концерн не може його збудувати. Потрібно готувати цільову програму. Я не маю повноважень її готувати. Це мають або територіальні громади, або розуміння обласної влади, що треба підготувати таку програму, затвердити її на сесії і якимось чином профінансувати”, – Віктор Талімончик, директор рівненської філії концерну РРТ.

Заручниками телевізійної блокади стали мешканці ще трьох районів на Рівненщині.

“Вежа є 110 метрів, там потрібно поставити лише обладнання. Тобто обладнання і можна буде закрити питання по Зарічненському району, найбільше нас турбують густонаселені райони на півдні області, а це Демидівський, частина Радивилівського та Млинівського районів” – каже представник Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення рівненської області Дмитро Тарасюк.

Водночас, місцеві нарікають – у період російсько-української війни опинилися в інформаційній блокаді: “Заблокували українські канали! Де є таке? Наша країна Україна і у нас немає українських каналів”.

“Вони показують тільки те, що їм треба. Росію, яка нам бреше. А наші канали, свої українські – то нам їх ніхто не показує”, – додають місцеві жителі.

Ольга СтоляренкоЗагрузка...

Залишити коментар