Рубан: частину України чекає велика смертність через COVID-19, ліжка в лікарнях уже треба розгортати

Джерело: Обозреватель

Україні не загрожує колапс медичної системи внаслідок епідемії коронавірусу, але в окремих регіонах можуть зрости показники госпіталізації, важких і летальних випадків. Наразі ліжка в лікарнях Києва заповнені на 51%.

Щодня у столиці фіксується 10-15 нових заражень у дитячих закладах, але закривати їх не планують.

 У країні зростає смертність від коронавірусу. На вашу думку, з чим це пов’язано?

– З перевантаженням реанімаційних ліжок і спеціалізованих лікарень, відсутністю кваліфікованої медичної допомоги в лікарнях, що формуються. Протягом 2-3 місяців необхідно проводити підготовку персоналу, підготовку госпітальної бази для приймання таких хворих.

 Здавалося б, ця підготовка мала йти весь цей час, адже перших два місяці ми взагалі відбулися легким переляком. Ми бачили, що відбувалося в Італії. А зараз італійський сценарій прогнозують для України.

– Італійського сценарію в нас не буде, тому що були проведені правильні заходи навесні і влітку. Але ті регіони, які не підготували шпитальної бази, не підготували лікарів, реанімаційні ліжка, на жаль, чекають великі показники госпіталізації, великі показники важких випадків, а також прогнозований високий показник смертельних випадків.

 Нещодавно з’явилась інформація про те, що менше ніж 10 вільних місць було в Київській області для хворих на коронавірус або з підозрою на COVID-19. Яка зараз ситуація в Києві?
– Сьогодні ліжка заповнені на 51%, щогодини проводиться вибір госпітальних баз, працює Департамент охорони здоров’я, працює Київська міська державна адміністрація щодо розгортання додаткових ліжко-місць у лікарнях міста Києва.
Цей процес прогнозований, тому показник смертності в місті Києві не такий високий, як в інших регіонах. Показник захворюваності медичних працівників також найнижчий – він становить 5-6%.
Але до викликів потрібно готуватися, і міські заходи проводяться щогодини.
"Імунітет до коронавірусу існує, він досить стійкий".
Вакцину від коронавірусу почнуть випробувати не раніше від березня 2021 року.

 Київ у трійці антилідерів за кількістю інфікувань. Чи є ознаки того, що в жовтні можуть закрити навчальні заклади столиці? Чи розглядають такий варіант?

– Ні. Оскільки це мегаполіс, Київ повинен бути лідером із захворюваності. Тому що велика кількість населення, міграція, організовані колективи. Ситуація, яка є, повністю відповідає епідеміологічним стандартам.

Що стосується організованих колективів, то щодня реєструється 10-15 випадків захворювань у дошкільних закладах, школах. Проводяться відповідні профілактичні заходи по окремих групах.

Якщо ці заходи вжити правильно і своєчасно, протягом 24 годин ізолювати дітей, а також осіб, які контактували, проводити лабораторні дослідження, проводити відповідну дезінфекцію та відповідні профілактичні заходи, то ми подолаємо коронавірус і не будемо входити в “помаранчеву” зону.
Загрузка...
Залишити коментар