Що зникло з Києво-Печерської лаври: з’явились деталі

Джерело: 24 канал

У Міністерстві культури України заявляють, що з Києво-Печерської Лаври зникло вісім ікон, дерев’яна чаша та хрест. Їх не знайшли під час інвентаризації цінностей у храмі.

Про це повідомив заступник голови Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, колишній член громадської ради при Міністерстві культури України Богдан Кожушко, пише “Радіо Свобода“.

Раніше 24 канал писав, що Міністерство культури України перевірило основний та науково-допоміжний фонд Києва-Печерського історико-культурного заповідника. Комісія не дорахувалася 10 предметів.

Відсутні вісім ікон. Всі ікони 19 століття. Відсутній також дерев’яний потир (чаша — 24 канал) і хрест,
– сказав він.

Експерт також уточнив, що наразі немає інформації щодо точної вартості зниклих речей.

“В тому списку, що мені надали, немає оцінки вартості зниклих речей”, – пояснив Кожушко.

До слова, раніше міністр культури України Євген Нищук заявив, що під час інвентаризації Києво-Печерської лаври виявили зникнення кількох цінних ікон. За цим фактом правоохоронці відкрили кримінальні провадження.

Нагадаємо, в кінці листопада 2018 року за ініціативи Міністерства культури створили спеціальну комісію, яка перевіряла наявні у Києво-Печерській лаврі церковні коштовності і святині, які було передано лаврі з 1988 року, коли монастир після закриття радянською владою відкрили знову.Загрузка...

Залишити коментар