Шукати джерело поширення COVID-19 США буде британська розвідка


Британські спецслужби допомагають США розслідувати, чи не відбувся витік коронавірусу з лабораторії в китайському місті Ухань, повідомило видання The Telegraph.

Високопоставлене джерело в службі безпеки підтвердило, що співробітники британської розвідки співпрацюють зі спецслужбами США, які проводять нове розслідування в спробі встановити правду про пандемію, зазначається в публікації.

“Те, що потрібно для встановлення істини про спалах коронавірусу – це добре поставлена розвідувальна інформація, а не аналіз, але її важко добути”, – сказало джерело.

Розвідка має намір використовувати “екстраординарні” комп’ютерні потужності, щоб з’ясувати, чи просочився чи вірус з лабораторії в китайському місті Ухань або поширився в результаті контактів людей із тваринами.

27 травня посольство Китаю в США попередило, що кампанія, відроджена в США, покликана звинуватити Китай у тому, що він є основним джерелом поширення в світі коронавірусу, тільки ускладнить боротьбу з пандемією.

Зазначалося, що Китай підтримує всебічне вивчення всіх ранніх випадків захворювання COVID-19 в усьому світі, а також “ретельне розслідування діяльності деяких секретних баз і біологічних лабораторій в усьому світі”.

Днями президент США Джо Байден доручив американським розвідслужбам “подвоїти зусилля” в пошуку джерела походження COVID-19 і відзвітувати про результати протягом 90 днів.

Байден зажадав приділити увагу в доповіді окремим деталям, які можуть зажадати подальшого розслідування, включно з “питанням щодо Китаю”.

Група експертів ВООЗ, яка відвідала Уханьський інститут вірусології, в доповіді про результати дійшла висновку, що витік вірусів з лабораторії інституту “вкрай малоймовірний”.

Водночас, Велика Британія разом із США, вкрай критично поставилися до розслідування, проведеного ВООЗ, заявивши, що Китай навмисно відмовив експертам у доступі до даних і зразків.


Загрузка...Залишити коментар