Священний Синод ПЦУ виключив Філарета

Джерело: Кореспондент

Патріарх Філарет без поважних причин був відсутній на шести засіданнях Священного Синоду поспіль, незважаючи на письмове запрошення. Про це повідомила прес-служба Київської Митрополії ПЦУ.

“З огляду на відсутність на шести засіданнях Священного Синоду поспіль, необгрунтовану відмову брати участь у засіданні Священного Синоду, незважаючи на письмове запрошення, було вирішено зупинити повноваження Почесного Патріарха Філарета як члена Священного Синоду”, – сказано в повідомленні.

Почесний Патріарх Філарет залишається в складі єпископату Православної Церкви України, проте втратив канонічні права і обов’язки, пов’язані з управлінням єпархією, вважають у ПЦУ.

“Синод констатував, що Почесному Патріарху Філарету, як архієрею на спокої, канонічно заборонено вчиняти будь-які хіротонії. Клірики, іменовані ним нестатутним чином єпископами, такими не є, зроблене для них та їхні здобутки – все мізерно (див. 4 правило Другого Вселенського собору)”, – підкреслили в прес-службі.

“Почесному Патріарху Філарету і його оточенню було вирішено нагадати про призов Архієрейського Собору до примирення і припинення самоізоляції”, – додали в ПЦУ.

Нагадаємо, Філарет відкликав підпис у документі про ліквідацію УПЦ КП. Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відкликав свій підпис під постановою Помісного собору Української православної церкви Київського патріархату.


Загрузка...
Залишити коментар