Третій Майдан? Зеленський поки не помічає протести

Джерело: Кореспондент

Новини про будь-які домовленості з Росією в питаннях щодо Донбасу частиною українського суспільства сприймаються обурено негативно. Узгодження так званої “формули Штайнмаєра”, яка стосується порядку набуття чинності закону про особливий статус Донбасу, не стало винятком.

Володимира Зеленського звинуватили в “капітуляції” – і почали збиратися на Майдані. Протести пройшли не тільки в Києві, а й у регіонах. А на неділю на Майдані заплановане перше віче. Зеленський же поки що акції проти своєї політики намагається не помічати.

“Україна – не рояль”

Перший протест проти дій влади зібрався на Банковій ще 1 жовтня. Відразу ж після заяви Зеленського про узгодження “формули Штайнмаєра”. Правда, всього до Офісу президента вийшло кілька тисяч осіб.

Пізніше лідер партії Національний корпус Андрій Білецький заявив про “безстрокову акцію проти капітуляції”.

Націоналісти виступали проти переговорів з РФ й біля будівлі Ради 2 жовтня. А ввечері в середу акції пройшли на Майдані і знову на Банковій. Біля Офісу президента зібралося кілька тисяч осіб.

Серед вимог протестувальників:

– заборонити будь-який особливий правовий режим, що обмежує суверенітет України або дію загальнонаціонального законодавства на окремих її територіях;

– заборонити звільнення від відповідальності членів незаконних збройних формувань, які вчинили тяжкі злочини на території України;

– заборонити обиратися і бути обраними до органів влади для всіх членів незаконних збройних формувань або колабораціоністських адміністрацій;

– заборонити добровільну передачу під контроль для незаконних збройних формувань, іноземних військ або невстановлених бойовиків будь-яких населених пунктів на території України;

– заборонити створення або існування будь-яких недержавних або регіональних збройних формувань на території України;

– заборонити визнання виборів будь-якого формату на території країни, що не перебуває під військовим або адміністративним контролем України.

Протестувальники під Офісом президента // Фото: EPA

Регіони

Загалом протести пройшли у 18 містах України – у Вінниці, Краматорську, Маріуполі, Харкові, Львові, Запоріжжі, Миколаєві та інших.

Львівська облрада навіть прийняла спеціальну заяву, за яку проголосували одноголосно 66 присутніх депутатів і в якій “формулу Штайнмаєра” назвали “неприхованою здачею національних інтересів і початком капітуляції України”.

На знак протесту львівські депутати готові пікетувати Верховну Раду.

Люди заплуталися

60% українців не можуть оцінити ініціативу мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, відому як “формула Штайнмаєра”, свідчать дані соціологічної групи Рейтинг.

Соціологи отримали такі результати дослідження:

однозначно підтримують таку ініціативу – 8%;

радше підтримують – 10%;

важко відповісти – 60%;

скоріше не підтримують – 8%;

однозначно не підтримують – 15%.Загрузка...

Залишити коментар