У НАЗК розповіли про 15 найрозповсюдженіших помилок у деклараціях

Джерело: Правий берег

У Національному агентстві з питань запобігання корупції розповіли про те, яких помилок допускаються декларанти під час заповнення електронних декларацій і як уникнути визнання декларації як ризикованої автоматичною системою логічного арифметичного контролю.

“Через технічні помилки автоматична система логічного арифметичного контролю може визначити вашу декларацію як ризиковану. Тоді НАЗК повинне буде розпочати повну перевірку вашої декларації”, – зазначають у пресслужбі НАЗК.

Аби уникнути ненавмисних помилок у декларації, які можуть стати причиною притягнення до відповідальності, у НАЗК розповіли про розповсюдженіші з них.
 1. Декларант не зазначає права користування об’єктом нерухомого майна, в якому він та/або член сім’ї зареєстрований, однак не володіє ним на праві власності.
 2. Декларант зазначив себе джерелом доходу замість органу, установи чи організації, яка виплачувала заробітну плату чи інший дохід. Або зазначив себе джерелом доходу, отриманого під час продажу майна, замість вірного джерела — покупця такого майна.
 3. Декларант не вказує права користування об’єктом нерухомого майна, в якому він та/або член сім’ї фактично проживає, але не володіє ним на праві власності.
 4. Декларант зазначив державний номерний знак автомобіля замість ідентифікаційного номера (VIN-коду).
 5. Декларант зазначив замість нарахованого доходу (з урахуванням податків і зборів) фактично отриманий (без урахування податків і зборів).
 6. Декларант зазначає права користування приватним будинком і водночас не зазначає про право користування земельною ділянкою під ним.
 7. Декларант округлив відомості про загальну площу об’єкта нерухомості.
 8. Декларант невірно визначає себе як суб’єкта у переліку осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
 9. Декларант датою набуття права на об’єкти нерухомого майна зазначає день укладення правочину, замість дати державної реєстрації такого права.
 10. Декларант вказує корпоративні права і не зазначає відповідної інформації в розділі “Юридичні особи, трасти або інші подібні правові утворення, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб’єкт декларування або члени його сім’ї”.
 11. Декларант зазначає певний об’єкт в одному розділі й не зазначає пов’язаної з ним інформації в іншому.
 12. Декларант вказує кошти, які були позичені декларантом третій особі в розділі “Фінансові зобов’язання” (що є неправильним), замість вірного розділу “Грошові активи”.
 13. Декларант зазначає відомості щодо загальної вартості цінних паперів, замість номінальної.
 14. Декларант не зазначає відомості про транспортні засоби, які “відчужені” на підставі довіреності, однак фактично лишились зареєстрованими за декларантом та/або членом сім’ї.
 15. Декларант вносить відомості про наявний грошовий актив у вигляді готівкових коштів, але не зазначає відомості про інші безготівкові активи, оскільки їх розмір не перевищує 50 прожиткових мінімумів (хоча розмір активів рахується сукупно).

З тим, як виправити кожну з цих помилок, декларанти можуть ознайомитися на сайті НАЗК.

 


Загрузка...
Залишити коментар