У Польщі скандал: Знаменитості та політики отримали вакцину від коронавірусу поза чергою

Джерело: hromadske.ua

У Польщі у перші дні вакцинації проти коронавірусу щеплення отримали деякі відомі діячі культури та політики, хоч першочергово вакцинувати мають медиків у групі ризику. Через це розгорівся скандал.
Про це повідомляє телеканал TVN24.
Так, кампанія з вакцинації, яка розпочалася в країні 27 грудня, передбачає, що першими мають бути вакциновані медики. Однак в останні дні щеплення отримали люди, які до цієї групи не входять.
Це зокрема актори Крістіна Янда, Марія Северин і Віктор Зборовськи, а також колишній віцепрем’єр-міністр, а нині депутат Європарламенту Лешек Міллер. Вони визнали, що уже отримали перший укол вакцини. Чому це сталося невідомо.

Як пише «Польське радіо», заступник глави МОЗ Польщі Вальдемар Краска уже заявив, що в країні не було і немає додаткових доз вакцини для людей, які не входять в групу ризику.

Він додав, що для того, щоб не марнувати відкриті ампули з вакциною нині дозволяється крім медиків робити щеплення також працівникам будинків опіки, санстанцій, а також пацієнтам медзакладів та близьким родичам медиків.

Але Краска назвав «дуже дивною» ситуацію, що разом з медиками вакцину отримали й знаменитості.

«Ми бачимо, що є рівні та рівніші, такого не повинно бути. Особливо зараз, у часи пандемії коронавірусу, коли ми боремося з нею упродовж багатьох місяців, вакцину повинні отримувати особи з першої лінії фронту», — сказав заступник міністра.

Він також спростував заяву Варшавського медуніверситету, що вакцинація знаменитостей була акцією щодо заохочення поляків до щеплення проти COVID-19.

Заступник глави МОЗ зазначив, що 4 січня створять спеціальну комісію, яка має з’ясувати обставини інциденту.

Зазначається, що Варшавський медуніверситет цього тижня заявив, що додатково отримав 450 доз вакцини проти коронавірусу і зробив щеплення 300 медикам, а інші 150 доз використали для щеплення членів їх сімей, пацієнтів медустанови, а також 18 відомих постатей культури і мистецтва, які нібито погодилися популяризувати вакцинацію проти COVID-19 в польському суспільстві.

Глава польського уряду Матеуш Моравецький 2 грудня заявив, що відомі люди, які використали свій статус для вакцинації, «скомпрометували себе і Національну програму щеплень».

Програма вакцинації у Польщі

Вона розпочалась 27 грудня. Польща нині отримала понад 300 тисяч доз вакцини. Відповідно до плану, спочатку планують робити щеплення медикам та працівникам соціальних служб. Потім щеплення робитимуть людям віком від 60 років, а також військовослужбовцям. На наступному етапі вакцинуватимуть вчителів, працівників критичної інфраструктури, громадського транспорту та чиновників, котрі залучені до боротьби з пандемією.


Загрузка...Залишити коментар