У топ-10 зі зростання ВВП в 2020-му опинилися сім країн Африки

Експерти вбачають у зростанні економіки африканських країн вплив коронавірусу.
Джерело: Bloomberg

Сім із 10 країн світу з найбільшим зростанням ВВП в 2020 році розташовані в Африці. Bloomberg пов’язує зростання економіки африканських країн з впливом коронакризи.

За підрахунками агентства, тільки три з топ-10 країн за зростанням ВВП знаходяться не в Африці – це Бангладеш, В’єтнам і Китай. Решта сім з ростом від 1% до 3% – африканські Ефіопія, Уганда, Кот’д’Івуар, Єгипет, Гана, Руанда і Кенія.

За прогнозами Bloomberg, п’ять з цієї сімки залишаться в топ-10 і в 2022 році.

У 2018 році в топ-10 було три африканські країни, в 2015 році – чотири.

Багато країн континенту непогано справлялися з пандемією, пояснює агентство, при цьому в них молоде населення, а в економіці зростає частка нових галузей.

Так, за десятиліття вага телекомів у ринковій капіталізації континенту зросла з 13% до 29%, а сировинних і енергетичних галузей впала до 23% з 34%.

Індекс топ-200 найбільших компаній Африки на південь від Сахари торік збільшився на 13%. За останні п’ять років ці компанії виросли на 324% при зростанні ринків, що розвиваються, на 67%.

Серед світових лідерів зростання 2020 року – інтегратор даних про водіння автомобілів південноафриканська Cartrack (+ 76%), зімбабвійський цифровий банківський холдинг CBZ і нігерійський телеком MTN Nigeria (+ 58%).


Загрузка...
Залишити коментар