Українцям розповіли, коли можна буде роздрукувати COVID-сертифікат

Джерело: Правий берег

Згенерувати та роздрукувати COVID-сертифікат про повну вакцинацію на порталі “Дія” можна буде наприкінці вересня. 

Про це міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів в ефірі “1+1”.

“Уже понад 700 тисяч українців згенерували свої внутрішні та міжнародні сертифікати в застосунку Дія та активно користуються ними. Наші сертифікати офіційно визнані в ЄС для подорожей за кордон. У кінці вересня ми додамо можливість отримати сертифікат на порталі Дія. Зараз працюємо над розробкою послуги. Завдяки цьому ще більше українців зможуть подорожувати та користуватися COVID-сертифікатом”, – повідомив Михайло Федоров.

Завдяки запуску послуги на порталі “Дія” отримати цифровий COVID-сертифікат зможуть українці, в яких немає ID-картки чи закордонного біометричного паспорта, або які не мають “Дія.Підпису” чи не користуються застосунком “Дія”.

Згенерувати COVID-сертифікат на порталі “Дія” можна буде також у декілька кліків. Потрібно авторизуватися на порталі “Дія”. Вибрати послугу “Згенерувати COVID-сертифікат”. Підписати кваліфікованим електронним підписом заяву на отримання сертифіката. На порталі можна скористатися як “Дія.Підписом”, який ви згенерували в застосунку “Дія”, так і будь-яким іншим електронним підписом. Як отримати електронний підпис, можна дізнатися за посиланням.

Після цього “Дія” надсилає запит в Електронну систему охорони здоров’я і формується сертифікат у форматі PDF. Ви можете його роздрукувати або просто зберегти файл на телефоні чи іншому пристрої та демонструвати QR-код з екрана.

Наприкінці вересня на порталі “Дія” можна буде згенерувати лише сертифікат вакцинації про отримання двох доз. Згодом також буде доступний і COVID-сертифікат про отримання негативного ПЛР-тесту.

Крім цього, Мінцифри працює над розробкою і сертифіката вакцинації про часткову вакцинацію. Він буде також доступний як на порталі, так і в застосунку “Дія”.


Загрузка...Залишити коментар