Уряд витратить 2,6 млрд гривень на вакцинацію українців від коронавірусу

Джерело: hromadske.ua

Кабмін заклав у проекті держбюджету на 2021 рік 2,6 мільярда гривень на вакцинацію населення від коронавірусу.

Проект опублікований на сайті Ради.

Поки не зрозуміло, які самі вакцини Україна закуповуватиме та коли вакцинація розпочнеться, бо жодна з вакцин не отримала сертифікацію, хоча деякі з них вже завершили все етапи дослідження і продемонстрували високу ефективність.

Найбільш реальними претендентами поки є вакцина від американської компанії Moderna та препарат від Pfizer і BioNTech (США і ФРН відповідно). Остаточно вони ціну не називали, але є попередні розрахунки компаній. Проблема ще в тому, що одній людині необхідно дві дози.

Так, німецько-американську вакцину вказані компанії попередньо погодились продавати уряду США дві дози за 39 доларів. Moderna називала попередню ціну у 25-37 доларів за одну дозу.

Можемо лише припускати

Можна поки лише прикинути (дуже теоретично), наскільки вистачить грошей, передбачених у бюджеті.

Якщо взяти мінімальну ціну (20 доларів) за дозу, 570 гривень по нинішньому курсу, то вистачить на понад 4,56 млн доз, але людини треба дві — тобто вистачить на 2,28 млн населення. Проте треба враховувати, що транспортування вакцин також коштуватиме грошей, будуть й інші видатки, а не тільки закупівля вакцин.

Більш того, вакцина від Moderna краща для транспортування і зберігання, бо не потребує наднизьких температур. Тож якщо взяти, наприклад, вартість у 60 доларів за дві дози Moderna, то вистачить на 1,5 мільйона населення. І це при витраті усіх 2,6 млрд виключно на вакцину.

Водночас попередні очікування нашого МОЗ куди більш оптимістичні — там розраховують на ціну у 7 доларів за одну дозу.

Але є і додаткові джерела. Так, Україна бере участь у Глобальному механізмі з доступу до вакцин від COVID-19 — COVAX. У його межах ми отримаємо безкоштовно 8 мільйонів доз, тобто на 4 млн населення. Крім цього, у МОЗ напередодні заявили, що Світовий банк виділить Україні на закупівлю вакцин 100 млн доларів.


Загрузка...
Залишити коментар