В Україні рівень тіньової економіки піднявся вище 30%

Джерело: Кореспондент

У першому кварталі 2020 року рівень тіньової економіки в Україні склав 31% від обсягу офіційного ВВП, що на два процентних пункти більше від показника 2019 року. Такі попередні розрахунки представило Мінекономіки в середу, 23 вересня.

Досвід попередніх криз свідчить про очікування збільшення рівня тіньової економіки, оскільки в умовах значної невизначеності бізнес прагне зменшити ризики втрати ресурсів.

“Так, сталося очікуване зменшення ділової й інвестиційної активності (як всередині країни, так і за її межами). Істотно зросли збитки в економіці. Але саме незвичайний характер кризи, викликаної поширенням пандемії і введенням карантинних заходів, визначив нетиповий характер динаміки тіньової економіки з так званими секторальними особливостями”, – сказано у звіті Міністерства.

Як додали у відомстві, три з чотирьох методів, з використанням яких здійснюється оцінка рівня тіньової економіки, зафіксували такі дані:

  • метод “витрати населення – роздрібний товарообіг і послуги” – 29% від обсягу офіційного ВВП;
  • електричний метод – 27% від обсягу офіційного ВВП);
  • монетарний метод – 29% від обсягу офіційного ВВП).

При цьому метод збитковості підприємств показав збільшення рівня тіньової економіки до 38% від обсягу офіційного ВВП.

Нагадаємо, що витрати українців скоротилися з початку карантину. У порівнянні з минулим роком витрати впали більш ніж на 10%. При цьому найбільше українці витрачають на їжу і комуналку.

Також повідомлялося, що бідність торкнеться майже половини українців. У НАН спрогнозували, що рівень бідності в Україні в 2020 році зросте на 17% в порівнянні з минулим роком.

Загрузка...
Залишити коментар