В Україну поїхали близько трьох тисяч білорусів

Джерело: Кореспондент

З початку вересня в в Україну поїхали близько трьох тисяч білорусів, заявив у середу, 21 жовтня, начальник Департаменту з громадянства і міграції МВС Білорусі Олексій Бігун, пише БелТА.

Також білоруси їдуть до Польщі та країн Балтії.

“На територію Польщі був найбільший в’їзд – близько 10 тис. осіб. Латвія і Литва – набагато менше. Образно кажучи, не більш як 500 осіб виїхали в ці дві країни”, – сказав він, зазначивши, що люди не повертаються, в тому числі, через карантин.

Бігун впевнений, що у своїй більшості це трудова міграція.

“Зрозуміло, що українці надали певні преференції айтішникам, поляки досі надають преференції щодо працюючих білорусів, які в спрощеному порядку залучаються для трудової діяльності і виїжджають на роботу”, – сказав він.

При цьому чиновник не вважає, що виїзд білорусів спровокували протести в країні.

“Може, певні особи, які ставили собі за мету вже досить давно переїхати на ПМЖ в інші країни, використовували цю внутрішньополітичну кризу для того, щоб звернутися з клопотанням до компетентних органів Литви або Польщі про надання статусу біженця, і дуже часто створювали так звану інформаційну картинку, щоб підтвердити, що є жертвами за свої політичні погляди на території Білорусі”, – говорить Бігун.

Він зазначив, що ситуація не критична і не завдає серйозного збитку національній безпеці.


Загрузка...
Залишити коментар