Всі документи в одному смартфоні: Головне із інтерв’ю міністра цифрової трансформації

Джерело: zik

Михайло Федоров був ІТ-бізнесменом і саме він керував інтернет-напрямом під час президентської кампанії Володимира Зеленського. Зараз він очолює Міністерство цифрової трансформації і намагається “позбавити” українців паперових документів.

Наймолодший міністр Михайло Федоров був ІТ-бізнесменом і саме він керував інтернет-напрямом під час президентської кампанії Володимира Зеленського. Зараз він очолює Міністерство цифрової трансформації. В інтерв’ю 24 каналу він розповів про те, які зміни готує його команда, чи можна буде проголосувати електронно на наступних виборах, про свою зарплату та особисте життя.

Про переведення державних послуг в електронний варіант

Через місяць запускається портал “Дія”. Це буде великий портал і це буде мобільний додаток. Він включатиме державні послуги, які сьогодні можна отримати на різних сайтах – реєстрація чи закриття бізнесу, допомога при народженні. Додаток, де будуть водійські права, техпаспорт на авто, ідентифікаційний код та студентський.

На рівні уряду запускається постанова, яка дозволить зробити експеримент на певний час. Поліцейський зможе дивитись ваш додаток і ваші мобільні права вже онлайн, і не проситиме вже у вас пластик. Що цікаво, тільки за цей рік українців оштрафували на 71 мільйон гривень через те, що в них зі собою не було прав.

Якщо треба забирати права, то поліцейський як і до цього зможе там статус поміняти в себе на планшеті і у вашому додатку. І в електронних правах зміниться статус та колір. Не треба буде фізично забирати права і ганятись за водіями.

На правах буде QR-код, тобто кожен зможе перевірити, чи вони дійсні. Також поліцейский зможе перевірити їх по серії та номеру.

Так само можна буде перевірити технічний паспорт на автомобіль, що теж важливо.

Стосовно студентських квитків – це важкий проєкт з технічної точки зору, бо не все готово технічно.

Проєкт “Е-малятко”

Коли народжується дитина, то автоматично отримуються всі послуги, наприклад, реєстрація дитини, вона отримує ідентифікаційний код, одразу потрапляє в реєстр РАГСу тощо.

Одразу реєструється картка, відкривається рахунок у банку. З нового року з’явиться можливість відкривати рахунок онлайн, наразі ще потрібно приходити до банку.

Корупція у послугах

Є неявні послуги, які є дуже корупційними. Це, наприклад, перевезення габаритного товару країною. Сьогодні, щоб отримати дозвіл для автівки, аби перевезти вантаж, потрібно збирати купу документів у кожній області, надсилати їх у Нацполіцію.

Планується впровадити таким чином, щоб людина просто відмітила маршрут, вказала габарити товару та вид товару, а програма автоматично порахувала вартість.

Загалом планується приблизно 100 найпопулярніших послуг перевести в онлайн. За кілька років 100, а за 5 – усі існуючі.

Медицина

Додаток I-hels – дуже важливий напрямок для країни. Є база даних, що містить дані усіх жителів країни, які почали брати участь у реформі медицини, підписувати контракти зі своїми лікарями.

Наразі аналізується стан захищеності та якість даних. Є необхідність зробити так, аби якнайшвидше з’явилася можливість видачі електронних рецептів.

Голосування онлайн

Проводяться дослідження, допомагають різні фонди і наразі вирішується, як треба до цього рухатися. Є багато питань до кібербезпеки і про українську ментальність, нібито суспільство до цього ще не готове.

Альона ЧернецькаЗагрузка...

Залишити коментар