Європейські банки через пандемію скорочують обсяги кредитування

Джерело: Правий берег

Банки зменшують обсяги кредитування європейських компаній і домогосподарств, чекаючи на збільшення безнадійних позик унаслідок запровадження нових локдаунів через пандемію коронавірусу.

Про це свідчать дані Європейського центрального банку (ЄЦБ), передає “Інтерфакс-Україна”.

Згідно з результатами щоквартального дослідження ЄЦБ, дедалі більше банків єврозони посилюють умови кредитування, особливо у Франції. Це є тривожним сигналом для економіки регіону, що постраждала на фоні пандемії, і може завадити зусиллям ЄЦБ, спрямованим на запобігання кредитній кризі.

“Посилення умов зумовлене здебільшого несприятливими прогнозами банків щодо ризиків, що відображає невизначеність у питаннях відновлення економіки та занепокоєння стосовно кредитоспроможності позичальників у контексті нових обмежень, пов’язаних із коронавірусом”, – йдеться в повідомленні ЄЦБ.

Останнім часом зросла кількість банків, які повідомили про посилення своїх внутрішніх правил або критеріїв затвердження нових позик для компаній, іпотечних позик для домогосподарств та споживчих кредитів.

Очікується, що керівництво банку не змінюватиме параметрів грошово-кредитної політики і наголосить на своєму намірі зберігати “сприятливі умови фінансування” для підтримки відновлення економіки поточного року.


Загрузка...
Залишити коментар