Зеленського викрили в плагіаті документа ООН

Джерело: Кореспондент

Президент України Володимир Зеленський в понеділок, 30 вересня, підписав указ Про цілі стратегічного розвитку України на період до 2030 року, пункти якого практично повністю скопійовані з документа ООН, який присвячений сталому розвитку також на період до 2030 року.

Документ ООН називається Система глобальних показників досягнення цілей в галузі сталого розвитку та виконання завдань Порядку денного в галузі сталого розвитку на період до 2030 року. Документи розміщені на сайтах президента України і ООН відповідно.

Першим на схожість звернув увагу журналіст з Одеси Юрій Ткачов, який повідомив про це в своєму каналі Telegram.

Як і в документі ООН, в указі Зеленського першим пунктом йде “подолання бідності”, другим – “подолання голоду, досягнення продовольчої безпеки, поліпшення харчування та сприяння сталому розвитку сільського господарства”, а третім – “забезпечення здорового способу життя для всіх у будь-якому віці”.

Пункт №14 в оригіналі звучить так: “Збереження та раціональне використання океанів, морів і морських ресурсів в інтересах сталого розвитку”. В указі Зеленського він просто перекладений на українську мову.

В указі Зеленського йдеться, що він спрямований на “забезпечення національних інтересів України з питань сталого розвитку економіки, громадянського суспільства і держави для досягнення зростання рівня і якості життя населення, дотримання конституційних прав і свобод людини і громадянина”.

Глава держави доручив Кабміну в двомісячний термін проаналізувати із залученням вчених і експертів прогнозні й програмні документи з урахуванням цілей стабільного розвитку України до 2030 року. Також президент розпорядився створити діючу систему щорічного моніторингу ходу робіт з виконання зазначених указом цілей. Науковим установам країни рекомендовано враховувати президентську ініціативу при визначенні напрямків для досліджень.

Ні про яку “адаптації” сформульованих ООН цілей сталого розвитку “з урахуванням специфіки України”, як сказано в преамбулі до документа, мова не йде.Загрузка...

Залишити коментар