Зеленський підписав закон про складання ДПА та ЗНО за бажанням

Джерело: zik

Президент України Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань завершення 2019/2020 навчального року” № 725-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 18 червня 2020 року. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Згідно з повідомленням, закон має на меті мінімізацію ризиків захворювання на COVID-19 серед учнів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, і подальшого поширення коронавірусної хвороби.

“Документ вносить доповнення до Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)”, згідно з якими у зв’язку з впровадженням карантинних заходів учні, що завершують здобуття загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації (ДПА).

Водночас, учні, які завершують навчання в закладах середньої освіти, мають право за власним бажанням пройти ДПА, зокрема у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО)”, – розповіли в ОПУ.

Таким чином учні отримали право обирати види оцінювання їхніх результатів навчання – шляхом річного оцінювання, або державної підсумкової атестації, або ЗНО.

За даними МОН України, скасування обов’язкової державної підсумкової атестації дозволить зменшити приблизно на 27-30% кількість учасників тестування і, відповідно, збільшити соціальну дистанцію між ними в аудиторіях.

Крім того, документ вносить зміни до закону України “Про освіту”, згідно з якими тривалість навчального року у закладах освіти на період карантину може визначатися Кабміном.Загрузка...

Залишити коментар