Зеленський про виїзд сезонних працівників: «Будь ласка, рабства в Україні немає»

Джерело: lb.ua

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна не блокуватиме виїзду працівників за кордон за умови надання країною-замовником контракту на роботу хоча б на три місяці.

Про це глава держави заявив під час брифінгу на Закарпатті, передає Укрінформ.

“Ми нікому нічого не блокуємо… Ми пояснили, що коли в нас є карантин, його потрібно дотримуватися. Це треба зрозуміти… Ми відпускаємо громадян на ці роботи – за умови, що нам показують копію контракту з людиною на, як мінімум, три місяці роботи”, – повідомив Зеленський.

Президент зазначив, що зараз багато країн надіслали замовлення на рейси для українських робітників. Серед них – Німеччина, Італія, Фінляндія, Польща.

“Коли країна, яка зв’язується з нами дипломатичними каналами, зобов’язується забезпечити наших громадян житлом, медичним страхуванням – ми можемо бути впевнені, що, якщо щось із нашим громадянином трапиться, його не викинуть на вулицю”, – вважає президент.

“Хочете працювати за кордоном – будь ласка, рабства в Україні немає”, – додав Зеленський.

Нагадаємо, раніше Вадима Пристайка призначили відповідальним за переговори з країнами, які хочуть залучити українців до сезонних робіт. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що в Кабмін такі заявки вже надходять, і кожен запит розглядатимуть окремо, а рішення прийматимуть зважаючи на поточну епідемічну ситуацію.

За словами Пристайка, на сезонні роботи зможуть виїхати кілька тисяч українців.

Після скандалу з блокуванням чартерів із працівниками, уряд усе ж дозволив спецрейси для українських сезонних робітників. Працівники змогли вилетіти спочатку до Лондона, а потім у Гельсінкі. 5 травня МАУ виконала третій спецрейс з українськими сезонними робітниками – до Франкфурта.

8 травня ще 200 українців вилетіли спеціальним рейсом на сезонні заробітки до Австрії.Загрузка...

Залишити коментар