Зеленський задумав відгородитися від Донбасу стіною

Джерело: zaxid.media

Україна може відгородитися стіною від непідконтрольної частини окупованого Донбасу, якщо будуть провалені переговори у “нормандському форматі”.

Про це під час виступу у Chatham House у Лондоні (Великобританія) заявив помічник президента Володимира Зеленського Андрій Єрмак, передає Reuters.

“Президент їде в Париж із чіткою позицією. Україна зробить усе від нас залежне для того, щоб домогтися припинення війни і настання миру дипломатичним шляхом. Але у нас є план Б. Якщо ми не побачимо сьогодні готовності з боку Росії йти до мирного процесу, до виконання Мінських домовленостей, з чітко визначеним терміном, то будемо тоді не у фігуральному плані будувати стіну і жити далі”, – сказав Єрмак.

З його слів, Україна може перейняти досвід Ізраїлю, коли країна живе у форматі замороженого конфлікту.

“Але я хочу сказати, що ми їдемо з вірою і бажанням домовитися”, – наголосив Єрмак.

Також помічник Зеленського додав, що на “нормандському саміті” обговорюватимуть припинення вогню й обмін полоненими.

“Ми їдемо в Париж, відчуваючи повну підтримку наших партнерів, а також наших партнерів із боку Великобританії, США, ЄС, Канади. Тому, сидячи за столом переговорів, ми будемо відчувати, що мільйони в багатьох країнах чекають на завершення війни в Україні та довгоочікуваний мир. Останні кілька тижнів ми проводимо постійні консультації з нашими партнерами, тому можу запевнити, що у нас є узгоджена позиція і повна підтримка… Ми не зупинимося, поки кожен українець не повернеться додому”, – повідомив Єрмак.

Крім того, Єрмак заявив, що місцеві вибори на окупованій території Донбасу можуть відбутися восени 2020 року, коли в Україні відбуватимуться чергові місцеві вибори.

На цю заяву помічника Зеленського, в “ЛНР” відповіли, що таким чином, Київ хоче “загострити атмосферу перед самітом”.

“Спочатку необхідно домовитися про наповнення “особливого статусу”, повноваження депутатів і керівників у його рамках, а вже потім вирішувати, як обирати і кого обирати”, – обурювався так званий представник “ЛНР” у підгрупі з політичного врегулювання Руслан Мірошник, передає РІА “Новини”.

При цьому Єрмак додав, що вони розглядають можливість внесення змін до Конституції про особливий статус Донбасу після “нормандської зустрічі”.

У Росії також відреагували на заяву Єрмака. Заступник глави Міністерства закордонних справ РФ Андрій Руденко назвав ідею контрпродуктивною. Він також закликав “не погіршувати ситуацію” перед самітом “нормандської четвірки”.Загрузка...
Залишити коментар